wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Noc w Bibliotece

Noc w Bibliotece
 

W ostatni weekend wakacji 22 amatorów tajemnic wzięło udział w III letniej edycji Nocy w Bibliotece, zorganizowanej w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku. Osobą prowadzącą w tym roku była pani Kinga Trzmielewska – wykładowca Kryminalistyki i Kryptografii na Uniwersytecie Dziecięcym w Toruniu.

Zabawa zaczęła się od podziału uczestników na cztery grupy, których zadaniem było stworzenie człowieka. Pierwszym krokiem było obrysowanie najmniejszego uczestnika każdej z grup. Kolejnymi było tworzenie poszczególnych części ludzkiego ciała, m.in.: głowy, oczu, mózgu, kręgosłupa, kości, płuc, serca, żołądka, nerek oraz przewodu moczowego.

reklama

Przygotowane zadania wymagały od uczestników wyobraźni oraz podstawowej znajomości z zakresu budowy organizmu ludzkiego. Oprócz świetnej zabawy i mnóstwa śmiechu dzieci poznały różne ciekawostki dotyczące poszczególnych ludzkich organów. Zbudowane przez nie narządy spełniały swoją funkcję, np. serce z plastikowego talerzyka oraz wężyka z zabarwioną na czerwono wodą imitującą krew lub płuco, które naprawdę oddychało. Powstał również układ moczowy z nerkami – tu dzieci mogły zaobserwować drogę, jaką przebywają płyny w organizmie. Były to fascynujące zajęcia, na których w znakomity sposób naukę połączono z zabawą. Do obejrzenia efektu końcowego w postaci człowieka serdecznie zapraszamy do naszej Biblioteki.

Zwieńczeniem wspaniałego spotkania był maraton filmowy, nawiązujący do tematyki zajęć – „Było sobie życie”. Fantastyczna zabawa na pewno pozostanie na długo w pamięci uczestników i zachęci do uczestniczenia w kolejnej edycji Nocy w Bibliotece, która już za rok!

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla sponsora – Pizzerii „Pod Papugami”, która zadbała o część gastronomiczną imprezy.

reklama

Materiał prasowy MBP

Podobne artykuły

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w...

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w bibliotece...

25 wrz.
Ministerialne środki na promocję biblioteki. W...

Ministerialne środki na promocję biblioteki. W...

25 wrz.
Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama