wtorek 07 lipca 2020

Estery, Kiry, Rudolfa

reklama

Miasto ubiega się o OZE dla mieszkańców

Miasto ubiega się o OZE dla mieszkańców
 

Widoczne na zdjęciach segregatory to jeden kompletny wniosek złożony przez nasze Miasto w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Wniosek, na którego pozytywne zakończenie liczy 321 właścicieli nieruchomości w Turku, którzy chcą korzystać z odnawialnych źródeł energii.

W dniu 31 sierpnia 2017 r. zakończone zostały prace nad opracowaniem wniosku o dofinansowanie pod nazwą „Energia słoneczna dla domu – wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych i solarnych na potrzeby mieszkańców Gminy Miejskiej Turek”.

reklama

W lipcu i sierpniu tego roku Urząd Miejski w Turku prowadził rekrutację osób zainteresowanych udziałem w projekcie. Zorganizowano szereg spotkań z zainteresowanymi, w lokalnych mediach i na innych nośnikach informacji ukazały się liczne informacje o naborze chętnych. Ostatecznie deklaracje uczestnictwa, a następnie umowy podpisali właściciele 321 właścicieli, zaś z deklaracji złożonych po terminie została utworzona lista rezerwowa.

Gmina Miejska Turek w swoim wniosku ubiega się o dofinansowanie do zakupu i montażu 304 instalacji fotowoltaicznych oraz 86 instalacji kolektorów słonecznych na potrzeby budynków mieszkalnych, w tym:

  • 235 gospodarstw wystąpiło wyłącznie o mikroinstalacje fotowoltaiczne,
  • 17 gospodarstw wyłącznie o instalacje solarne,
  • w 69 gospodarstwach zamontowane będą instalacje fotowoltaiczne oraz solarne.

Projekt ma charakter parasolowy – w przypadku uzyskania dofinansowania będzie realizowany za pośrednictwem Gminy Miejskiej Turek a odbiorcami projektu będą mieszkańcy tj. indywidualne gospodarstwa domowe.

reklama

Całkowity koszt projektu opiewa na kwotę 6 340 037,50 zł, przy czym 15% kosztów netto każdej instalacji oraz podatek VAT pokryje właściciel nieruchomości.

Wniosek został złożony w konkursie ogłoszonym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Wielkopolskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie 3.1.1 „Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii”. Ocena wniosków ma trwać do lutego 2018 roku.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Szkoły podstawowe w gminie Tuliszków otrzymały...

Szkoły podstawowe w gminie Tuliszków otrzymały...

26 czerw.
Centrum odnawialnych źródeł energii grupy...

Centrum odnawialnych źródeł energii grupy Energa w...

18 czerw.
Rządowe wsparcie dla Klubu Seniora i budowy...

Rządowe wsparcie dla Klubu Seniora i budowy żłobka w...

12 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama