Powrót komediowych wieczorów w Przystani. Już w piątek Stand-up!

piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

18°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Boisko w budowie

Boisko w budowie
 

Trwa przebudowa boiska przy Gimnazjum nr 2 w Turku. Prace realizowane są w ramach większego projektu, na który Miasto pozyskało ponad milion zł dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Projekt, na który Gmina Miejska Turek pozyskała 1.034.051 zł dofinansowania, to „Odkrywczo, eksperymentalnie i aktywnie - rozwój bazy szkolnej dla nowej jakości nauczania i kształtowania postaw w Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Turku”. W ramach tego właśnie projektu aktualnie trwają prace na boisku szkolnym, które już od dawna nie spełniało swojej funkcji. Boisko szkolne przy ul. Parkowej w ogóle nie było remontowane, m.in. nawierzchnia asfaltowa popękała, bieżnia zarosła, a skocznia została zniszczona przez „ząb czasu”.

reklama

Teren boiska został odgrodzony, aby wykonywane prace nie stwarzały zagrożenia dla uczącej się w szkole młodzieży. Tymczasem za płotem powstaje boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią poliuratanową o wymiarach 32,10 x 45,60 m, tj. 1464 m2 powierzchni. Teren zostanie odwodniony, zaś samo boisko zostanie wyposażone w dwa komplety piłkochwytów, dwie bramki, w słupki wraz z siatką i akcesoriami do siatkówki oraz cztery kosze do koszykówki.

Ponadto wybudowane zostaną: bieżnia 4-torowa o długości prostej 60 m oraz skocznia do skoku w dal, której rozbieżnia mieć będzie powierzchnię 47 m2, a zeskocznia 24 m2. Zagospodarowany zostanie także teren wokół, poprzez wykonanie trawnika o powierzchni ok. 1000 m2, posadzenie 10 drzew, ustawienie kilku ławek i koszy.

Jeszcze w tym roku szkolnym młodzież będzie mogła korzystać ze zmodernizowanego obiektu sportowego.

reklama

materiał nadesłany

Boisko w budowie

Podobne artykuły

8 września rusza przebudowa ul. Żwirki i...

8 września rusza przebudowa ul. Żwirki i Wigury....

26 sierp.
W Tuliszkowie powstaje kino społecznościowe....

W Tuliszkowie powstaje kino społecznościowe. Ruszyły...

25 sierp.
Ruszy remont kolejnego odcinka drogi powiatowej...

Ruszy remont kolejnego odcinka drogi powiatowej...

4 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama