wtorek 29 listopada 2022

Błażeja, Margerity, Saturnina

3°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Miranda dawniej i dzisiaj

Miranda dawniej i dzisiaj - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

6 października 2017 roku w Muzeum Miasta Turku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy "Miranda dawniej i dzisiaj". Jest to wystawa obrazująca zarówno historię początków powstawania Mirandy, jak i czasy obecne.

Wystawa jest zbiorem dokumentów oraz fotografii obrazujących powstanie w 1952 roku Turkowskich Zakładów Przemysłu Tkackiego. Po dwóch latach od rozpoczęcia budowy oddano pierwszą tkalnię. Od 1975 roku firma działała jako Zakład Przemysłu Jedwabniczego „Miranda”. Od 2007 roku zakłady funkcjonują pod nazwą „Miranda” sp. z o.o. Dzięki licznym fotografiom i innym eksponatom mamy możliwość poznać zarówno historię zakładu, jak i asortyment produkowany na przestrzeni ostatnich 65 lat. Dzięki tak licznym zbiorom dawni pracownicy mogli przypomnieć sobie lata, w których i oni tworzyli wspólnie zakład.

reklama

Miranda dzisiaj to przede wszystkim tkalnia, dziewiarnia, wykańczalnia i drukarnia. Produkuje również produkty specjalistyczne przeznaczone dla służb mundurowych.
Na piątkowym wernisażu zjawiło się duże grono turkowian. W uroczystościach otwarcia wystawy brał udział Burmistrz Turku Romuald Antosik. Całą uroczystość uświetniła obecność Piotra Bąka-Prezesa „Miranda” sp. z o.o.

Wystawę mieszkańcy naszego Miasta mogą oglądać do 30 listopada 2017 r. Bardzo serdecznie wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

źródło: miastoturek.pl

foto: M. Derucki2
foto: M. Derucki3
foto: M. Derucki4
foto: M. Derucki5
foto: M. Derucki6
foto: M. Derucki7
foto: M. Derucki8
foto: M. Derucki9
foto: M. Derucki10
foto: M. Derucki11

Podobne artykuły

Kolej na Turek. Apel do Marszałka popierają...

Kolej na Turek. Apel do Marszałka popierają...

29 czerw.
Sześć cennych kartonów spod ręki mistrza....

Sześć cennych kartonów spod ręki mistrza. Ruszają...

11 maj.
Miranda inwestuje w technologie związane z...

Miranda inwestuje w technologie związane z...

5 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama