sobota 18 sierpnia 2018

Bogusława, Bronisława, Ilony

reklama

Ważny temat w Bibliotece

Ważny temat w Bibliotece
 

We wtorkowe popołudnie, 17 października, sala konferencyjna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku wypełniła się po brzegi. Tym razem na spotkaniu dla uczestników funkcjonującego u nas Programu 50 + poruszony został niezwykle ważki temat – profilaktyka raka piersi.

Październik jest miesiącem propagowania profilaktyki raka piersi. Korzystając z uprzejmości członkiń Konińskiego Klubu „Amazonki” poprosiliśmy, by poprowadziły zajęcia edukacyjne z zakresu promocji zdrowia oraz profilaktyki onkologicznej.

reklama

Koniński Klub „Amazonki” jest członkiem Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”. To pozarządowa, samopomocowa organizacja, która służy wsparciem psychicznym, ale również pomocą praktyczną osobom dotkniętym tym nowotworem. „Amazonki” działają na rzecz wczesnego wykrywania, leczenia oraz rehabilitacji osób z rakiem piersi.

Spotkanie w naszej Bibliotece poprowadziła Pani Zofia Mac – Prezes Klubu, która mówiła o profilaktyce oraz o tym, jak i gdzie uzyskać pomoc w przypadku zachorowania, pokazywała również, jak prawidłowo wykonać samobadanie piersi. Zajęcia poprowadzone zostały w oparciu o prezentacje multimedialne i filmowe animacje. Każda z uczestniczek mogła również nauczyć się badania na specjalnych fantomach oraz otrzymać ulotki z cennymi informacjami.

Już teraz gorąco zapraszamy na kolejne wtorkowe spotkanie – 7 listopada Seniorzy będą mieli okazję poznać powieściopisarza, satyryka i dziennikarza – Arkadiusza Niemirskiego.

reklama

Materiał prasowy MBP w Turku

Podobne artykuły

Wakacyjne kino plenerowe: Oscary na dziedzińcu...

Wakacyjne kino plenerowe: Oscary na dziedzińcu muzeum!

9 sierp.
Turek: Ruszyły zapisy na Noc w Bibliotece

Turek: Ruszyły zapisy na Noc w Bibliotece

7 sierp.
Turek: Biblioteczny piknik z sieciakami!

Turek: Biblioteczny piknik z sieciakami!

3 sierp.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama