poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przyłącz się do akcji i zapal znicz na zapomnianym grobie

Przyłącz się do akcji i zapal znicz na zapomnianym grobie - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W najbliższy wtorek, o godzinie 21:00, rozpocznie się Akcja Znicz organizowana przez wolontariuszy z tukowskiego Centrum Wolontariatu działającym przy MOPS. Młodzi społecznicy zachęcają do wspólnego zapalenia zniczy na zapomnianych grobach.

„Wszystkich Świętych i Zaduszki to dni, kiedy przychodzimy na cmentarze, by pochylić się nad grobami naszych bliskich, pomodlić się za ich dusze, wspomnieć. Przystrajamy groby kwiatami, zapalamy znicze, często nie zauważając, że tuż obok znajduje się mogiła, o którą nikt nie zadbał - bo nie mógł, zapomniał, nie miał kto…” - piszą turkowscy wolontariusze zapraszając do wspólnego spaceru po turkowskich nekropoliach i wspólnego zapalania zniczy. „Każdy jest mile widziany z dodatkową lampką, by zapalić ją na opuszczonych grobach. Czekamy na każdego z uśmiechem”.

reklama

Wszyscy zainteresowani akcją powinni przyjść ze zniczami i zapałkami 31 października, na godz. 21:00 przez cmentarz ewangelicki w Turku, przy ul. Chopina.

Inicjatorką akcji jest Ewa Podembska, długoletnia wolontariuszka turkowskiego Centrum, Wolontaiusz Roku 2016.

Podobne artykuły

''Jesteśmy tu, jak zawsze, w czerwonych...

''Jesteśmy tu, jak zawsze, w czerwonych koszulkach,...

29 lip.
Odeszła Agata Pilarska. Wolontariusze żegnają...

Odeszła Agata Pilarska. Wolontariusze żegnają...

25 lip.
Turkowianie nie zawiedli. Kolejny udany pobór...

Turkowianie nie zawiedli. Kolejny udany pobór krwi...

8 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama