czwartek 19 września 2019

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama
Wzorek

Turek bardzo wysoko w rankingu miast Politechniki Warszawskiej

Turek bardzo wysoko w rankingu miast Politechniki Warszawskiej - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Turek znalazł się na 34 miejscu w rankingu gmin miejskich rozwijających się w sposób zrównoważonych To wynik bardzo wyskoki, gdyż w kategorii gmin miejskich znalazło się 237 jednostek samorządowych. Wśród gmin naszego powiatu wysokim wynikiem może poszczycić się jedynie Przykona, która w swojej kategorii (gminy wiejskie) osiągnęła wynik 53.

Ranking przygotowany przez ekspertów Politechniki Warszawskiej ukazuje jednostki samorządu terytorialnego badane pod kątem zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego. Został on opracowany na podstawie 15 wskaźników, których źródłem są dane GUS. Uwzględniono m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na jednego mieszkańca, liczba osób pracujących na 1 tys. mieszkańców, liczba podmiotów gospodarczych na 1 tys. mieszkańców, saldo migracji. Ranking został przeprowadzony w 4 kategoriach: miast na prawach powiatu, gmin miejskich, gmin miejsko-wiejskich oraz gmin wiejskich.

reklama

Miasto Turek osiągnęło 34 miejsce na 237 gmin miejskich. Gminy miejsko-wiejskie zajęły miejsca: 269. Dobra oraz 568. Tuliszków na 616 wszystkich tego typu gmin. Wśród gmin wiejskich gm. Przykona znalazła się na 53 miejscu, gm. Turek na 472 miejscu, Brudzew na 527, Władysławów na 717, Malanów na 1109 miejscu, a Kawęczyn na 1343 miejscu na 1559 wszystkich gmin wiejskich.

Źródło: Serwis Samorządowy PAP

Podobne artykuły

Ranking zamożności samorządów. Jak wypadło...

Ranking zamożności samorządów. Jak wypadło miasto,...

26 lip.
Liceum znów w pierwszej 500! Turkowski ogólniak...

Liceum znów w pierwszej 500! Turkowski ogólniak z...

11 st.
Sprawdzili użłobkowienie gmin. Turek i Kawęczyn...

Sprawdzili użłobkowienie gmin. Turek i Kawęczyn na...

02-08-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama