wtorek 23 lipca 2024

Sławy, Sławosza, Żelisławy

reklama

Trud, zaangażowanie i pasja. Przykona liderem gmin w powiecie tureckim

Trud, zaangażowanie i pasja. Przykona liderem gmin w powiecie tureckim - fot.: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej
fot.: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej 

We wtorek, 30 stycznia, poznaliśmy wyniki kolejnego Rankingu Gmin Województwa Wielkopolskiego – inicjatywy realizowanej przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej wspólnie z Urzędem Statystycznym w Poznaniu. Oprócz liderów województwa, gmin wiejskich, miejskich i wiejsko-miejskich, poznaliśmy też gminy będące liderami poszczególnych powiatów. W przypadku tureckiego została nim gmina Przykona.

Każda gmina, niezależnie od swojej wielkości, ma niepowtarzalną historię do opowiedzenia. Każda zasługuje na uznanie. To zestawienie to nie tylko zbiorowa statystyka. To przegląd działań, które wpływają na jakość życia mieszkańców naszych gmin” – tak o rankingu gmin piszą na stronie Fundacji, jej władze. Celem tegorocznego przedsięwzięcia jak zawsze było wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego oraz najlepszych praktyk przez nie stosowanych.

reklama

Miejsce w rankingu to wynik 16 syntetycznych wskaźników, obrazujących różne sfery życia wspólnot lokalnych w naszym regionie. Wskaźniki te są zróżnicowane i mają w swoim zamierzeniu pokazywać jakość życia w poszczególnych częściach regionu. Wśród atutów rankingu, organizatorzy podkreślają docenieni i motywację gmin, skumulowana i syntetyczną ocenę w różnych obszarach, promowanie najlepszych praktyk w regionie, integrację regionu na poziomie samorządowym i obywatelskim oraz promowanie Wielkopolski. Z kolei cykliczność rankingu pozwala na uchwycenie dynamiki zmian poszczególnych gmin.

Ranking gmin jest doskonałą okazją do podziękowania każdej gminie za jej wkład w rozwój regionu wielkopolskiego. Z pełnymi danymi wszystkich 16 wskaźników będzie można zapoznać się na stronie FRDL.

Anna Wiśniewska-Kocik dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
fot.: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej2
fot.: Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej3
Podobne artykuły
Listy do redakcji: Czas stworzyć klimat do...

Listy do redakcji: Czas stworzyć klimat do rozwoju powiatu

28 mrz.
Wideo: Konwencja Wyborcza Powiatowej Koalicji...

Wideo: Konwencja Wyborcza Powiatowej Koalicji Samorządowej: Siła...

14 mrz.
Cześć Ich pamięci! Narodowy Dzień Pamięci...

Cześć Ich pamięci! Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy...

2 mrz.
W Psarach będzie nowa szatnia, a może i...

W Psarach będzie nowa szatnia, a może i trybuny. Dotacje na sport...

19 lt.
Gazela Biznesu z Przykony. Ambro Ekspress...

Gazela Biznesu z Przykony. Ambro Ekspress wyróżnione w ogólnopolskim...

18 st.
Ranking pisma

Ranking pisma "Wspólnota". Gmina Malanów liderem w wydatkach...

26-10-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama