środa 30 września 2020

Geraldy, Honoriusza, Wery

reklama

Inwestycja przy Parkowej zakończona. Nowe boisko, bieżnia i infrastruktura oddane do użytku

Inwestycja przy Parkowej zakończona. Nowe boisko, bieżnia i infrastruktura oddane do użytku
 

Szkoła przy ul. Parkowej wreszcie doczekała się nowego boiska. Wczoraj, 9 listopada 2017 roku odbył się ostateczny odbiór robót budowlanych, w ramach których wybudowane zostało nowe wielofunkcyjne boisko z nawierzchnią poliuretanową, wyposażone w piłkochwyty, dwie bramki, słupki wraz z siatką i akcesoriami do gry w piłkę siatkową oraz kosze do koszykówki.

Nowy kompleks sportowy dopełniła bieżnia 4-torowa długości 60 m, skocznia do skoku w dal oraz zeskocznia. W ramach prac zagospodarowany został również teren wokół nowopowstałej infrastruktury sportowej, nasadzono drzewa i ustawiono ławki i kosze.

reklama

Inwestycja zrealizowana została w ramach projektu pn.: „Odkrywczo, eksperymentalnie i aktywnie - rozwój bazy szkolnej dla nowej jakości nauczania i kształtowania postaw w Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Turku”. Był to projekt, na realizację którego Gmina Miejska Turek otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 1 034 051 zł. w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Oprócz budowy boiska, środki z dofinansowania zostały również przeznaczone na adaptację pomieszczeń szkolnych na Eksperymentarium Nauk Przyrodniczych, w celu prowadzenia interdyscyplinarnych, doświadczalnych zajęć pozalekcyjnych. Zakupione zostało również nowe wyposażenie do Eksperymentarium: meble, pomoce dydaktyczne do doświadczeń z fizyki, biologii, geografii i matematyki a także urządzenia do funkcjonowania Obserwatorium. Wyposażona została również pracownia językowa.

Młodzież szkolna od tej pory może cieszyć się nowopowstałą infrastrukturą sportową, dzięki której zajęcia sportowe będą bardziej atrakcyjne i bezpieczniej.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Zakończenie budowy Żłobka w Gminie Kawęczyn

Zakończenie budowy Żłobka w Gminie Kawęczyn

z wczoraj
Gmina Władysławów z kolejną inwestycją w ramach...

Gmina Władysławów z kolejną inwestycją w ramach...

28 wrz.
Marszałek Wielkopolski w Turku. Podpisano umowy...

Marszałek Wielkopolski w Turku. Podpisano umowy na...

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama