czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Święto Niepodległości w "Czwórce"

Święto Niepodległości w
 

10 listopada w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Było to widowisko artystyczno – historyczne, mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków.

Główny wątek przedstawienia to rozmowa uczennicy z tajemniczym głosem i przypomnienie najważniejszych zrywów niepodległościowych Polaków w drodze do wolności. Na scenie pojawił się kosynier, rozbiorcy oraz sam Józef Piłsudski. Akademie uświetniły pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów. Upamiętnieniem 99 rocznicy były również wykonywane wcześniej girlandy i biało-czerwone serca, z których uczniowie ułożyli na boisku szkolnym kontur naszego kraju. Łańcuchami z serc udekorowano szkolne korytarze, a girlandy towarzyszyć będą uczniom podczas jutrzejszych biegów niepodległościowych.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

4 sierp.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100. rocznicę Świętego...

18 maj.
Święto Patrona w

Święto Patrona w "Czwórce" inne niż zawsze

1 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama