niedziela 22 lipca 2018

Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

reklama

Osiedle Leśna z nową kanalizacją deszczową

Osiedle Leśna z nową kanalizacją deszczową
 

Właśnie trwa odbiór końcowy budowy kanalizacji deszczowej w rejonie ul. Leśnej.

W ramach inwestycji została wykonana kanalizacja deszczowa, o łącznej długości 291,82 m, z piaskowaniem i separatorem, w tym przejście kanalizacji pod drogą krajową nr 72. Ponadto prace obejmowały regulację Kanału Folusz na odcinku 570 m, od ul. Dobrskiej Szosy, przez ul. Tamka, do ul. Uniejowskiej.

reklama

Kanał zyskał wyrównane, pogłębione i wyczyszczone koryto oraz linię brzegową. Z kolei staw przy ul. Dobrskiej został oczyszczony. Woda ze stawu została wypuszczona, dno wyczyszczone i odmulone, po czym staw został ponownie napełniony.

Roboty związane z przebudową kanalizacji deszczowej wykonało Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. w Turku. Ten etap inwestycji kosztował 1.223.370 zł.

Wspomniana inwestycja jest wstępem do innego przedsięwzięcia, jaki będzie budowa dróg w rejonie ul. Leśnej. Ta z kolei nie byłaby możliwa bez poprawienia spraw wodnych, odwodnień itp. Przypomnijmy, że o budowę ul. Leśnej mieszkańcy zabiegają od co najmniej kilku lat.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Tuliszków: Wezmą do 3 mln pożyczek na...

Tuliszków: Wezmą do 3 mln pożyczek na kanalizację i...

30 maj.
Gm. Turek: Mikołajczyk triumfuje. Kanalizacja...

Gm. Turek: Mikołajczyk triumfuje. Kanalizacja dotrze...

15 lt.
Gm. Turek: Budżet 2018 przekroczy 40 milionów!...

Gm. Turek: Budżet 2018 przekroczy 40 milionów! Idą...

19-12-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama