środa 28 stycznia 2026

Agnieszki, Kariny, Lesława

reklama

Wyciek gazu

Wyciek gazu
 
reklama

Dnia 28 grudnia 2009 roku o godzinie 12 58 Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP Turek otrzymał od przejeżdżającego drogą krajowa nr 83 przypadkowego kierowcę informację, o prawdopodobnym wycieku gazu ziemnego.

Kierowca zauważył unoszący się nad powierzchnią ziemi biały obłok chmury gazowej i wyczuwał zapach gazu. Dyżurny zadysponował na miejsce zdarzenia dwa zastępy ratownicze Straży Pożarnej i powiadomił o zdarzeniu Policję i Pogotowie Gazowe. Przybyły na miejsce zastęp JRG Turek stwierdził, że wyciekające medium to gaz ziemny gdyż wyciek występował w pobliżu słupka znaczącego gazową linię przesyłową wysokiego ciśnienia, dokonano pomiaru stężenia gazu i stwierdzono stężenie wybuchowe w promieniu 2m od miejsca wycieku, i wyznaczono strefę zagrożenia na odcinku 20m od miejsca wycieku w kierunku drogi krajowej nr 83 (zgodnym z kierunkiem wiejącego wiatru). W związku z wyznaczona strefą zagrożenia wybuchem wstrzymano ruch drogowy na odcinku drogi krajowej nr 83 Turek-Turkowice, do godziny 18 45 kiedy to ciśnienie w rurociągu spadło do zera, a przyrządy pomiarowe przestały wskazywać zagrożenie wybuchem w pobliżu drogi. Miejsce działań ratowniczych przekazano służbą Pogotowia Gazowego które do późnych godzin nocnych naprawiały uszkodzony gazociąg.

reklama

Państwowa Straż Pożarna w Turku


Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
System eCall wezwał służby. Kompletnie...

System eCall wezwał służby. Kompletnie pijany kierowca zakończył...

z dzisiaj
Blisko 95 tys. zł dla WOŚP. Dobra, Przykona i...

Blisko 95 tys. zł dla WOŚP. Dobra, Przykona i Władysławów zagrały...

z dzisiaj
Kolędy i pastorałki w Kościele Matki Bożej...

Kolędy i pastorałki w Kościele Matki Bożej Fatimskiej w Obrzębinie....

z dzisiaj
Nowa zielona inwestycja w centrum Turku. Park...

Nowa zielona inwestycja w centrum Turku. Park kieszonkowy powstanie przy...

z dzisiaj
Muzyka, licytacje i wspólne granie. 34. Finał...

Muzyka, licytacje i wspólne granie. 34. Finał WOŚP w Brudzewie

z dzisiaj
Intensywny weekend UKS Judo Tuliszków....

Intensywny weekend UKS Judo Tuliszków. Szkolenia, campy i rozwój kadry

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama