poniedziałek 20 sierpnia 2018

Bernarda, Sabiny, Samuela

reklama

Paula Biskup wygrywa Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Henryka Hampla

Paula Biskup wygrywa Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Henryka Hampla
 

W miniony weekend w miejscowości Woźniki odbył się XXVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Henryka Hampla. Eliminacje do festiwalu odbywały się już we wrześniu br. na podstawie nadesłanych nagrań demo. Jury wybrało łącznie zaledwie 17 podmiotów artystycznych dzieląc je na 4 kategorie wiekowe oraz osobną kategorię dla zespołów wokalnych.

11 letnia Paula trafiła do kategorii 11-15 lat i musiała rywalizować także z osobami starszymi od siebie o kilka lat. Dla każdego z wykonawców festiwalowy band przygotował na trzy tygodnie przed finałem nową aranżację zgłoszonej do festiwalu piosenki i podczas finału wszyscy wykonawcy śpiewali przy akompaniamencie zespołu na żywo, co jest rzadkością na tego typu festiwalach. Uczestnicy festiwalu w przeddzień konkursowego koncertu wzięli udział w próbach z zespołem, w warsztatach teatralnych, a także w koncercie zespołu Cukier Puder, którego wokalistka była jedną z jurorek festiwalu. Młodych artystów oceniało profesjonalne jury w składzie: Sabina Meck (wokalistka, kompozytorka, aranżerka, autorka tekstów), Witold Janiak (pianista, kompozytor) – przewodniczący, Paulina Szojer (tancerka, choreograf, wokalistka). We wspaniałej atmosferze i przy pięknie brzmiących „żywych” instrumentach Paula Biskup wywalczyła główną nagrodę w swojej kategorii wiekowej.

reklama

A już w najbliższy czwartek (23 listopada) o godz. 21:50 będzie można zobaczyć Pauli wykonanie piosenki "Ręce w górę" z bajki „Trolle” w programie "Zostań Gwiazdą" na kanale TELE5. Zapraszamy do oglądania i kibicowania Pauli.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wideo: Premierowa piosenka Pauli Biskup z Turku

Wideo: Premierowa piosenka Pauli Biskup z Turku

22 lt.
Kolejny sukces Pauli Biskup

Kolejny sukces Pauli Biskup

14-11-2017
Grand Prix ogólnopolskiego festiwalu dla Pauli...

Grand Prix ogólnopolskiego festiwalu dla Pauli...

06-11-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama