poniedziałek 20 sierpnia 2018

Bernarda, Sabiny, Samuela

reklama

Przyszli stolarze znają języki obce. To atut na rynku pracy

Przyszli stolarze znają języki obce. To atut na rynku pracy
 

W środę 22 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyła się czwarta edycja międzyszkolnego Konkursu Stolarskiego „Język obcy w stolarstwie”, w którym udział wzięli uczniowie szkół zasadniczych uczący się w zawodzie stolarz z następujących szkół: Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, Ochotniczego Hufca Pracy oraz naszej szkoły.

Celem konkursu było:
- stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności praktycznych w zawodzie stolarz, - zaprezentowanie przez uczniów technologii wykonania wieszaka w języku obcym (niemieckim lub angielskim) oraz wykorzystanie  tej wiedzy w praktyce,
- nawiązanie współpracy i wymiana doświadczeń między szkołami, uczniami i nauczycielami,
- przygotowanie uczniów klas trzecich do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe,
- promowanie bezpiecznych i higienicznych metod prowadzenia prac stolarskich,
- podniesienie rangi zawodu stolarz.

reklama

Czwarta edycja konkursu polegała na praktycznym wykonaniu wyrobu stolarskiego, jakim był wieszak na klucze. Uczniowie otrzymali elementy wieszaka, rysunek techniczny i instrukcję w języku obcym. Powierzone im zadanie wykonywali   w grupach dwuosobowych. Po zmaganiach praktycznych zaprezentowali swoją pracę w języku polskim i w wybranym języku obcym.

Do zorganizowania czwartej edycji konkursu przyczynił się Zakład Stolarski Zbigniew Laksander, który przekazał na rzecz szkoły półfabrykaty do wykonania zadania. Pozostałymi sponsorami byli: Starostwo Powiatowe i Zespół Szkół Technicznych w Turku.

Podczas konkursu uczniowie dali z siebie wszystko, kolejno wykonywali poszczególne operacje by powstał zaplanowany wyrób.

reklama

Wykonane wyroby zostaną przeznaczone, podobnie jak w latach ubiegłych, na akcję charytatywną, z której pieniądze będą przekazane na zakup paczek świątecznych dla mniej zamożnych uczniów naszej szkoły.

W wyniku rywalizacji uczniów komisja przyznała następujące miejsca:

I miejsce: Adrian Wardeński i Dawid Górecki - ZST

II miejsce: Łukasz Wielgocki i Łukasz Biniek - ZST

III miejsce: Robert Michalak i Patryk Rusek - ZPE-W

i również III miejsce: Kamil Święcicki i Adam Michalak ŚHP

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Aldona Russek-Marczak, Zofia Gruszczyńska, Marek Sęk, Sławomir Sobczak, Agata Buchali oraz Grzegorz Grzelak. Nadzór nad uczniami ze ŚHP sprawowała Ewa Jakubowska, natomiast nad uczniami z ZPE-W - Magdalena Mizerkiewicz i Jacek Kubiak.

materiał nadesłany
foto: AW

Podobne artykuły

Młodzianów: Absolwenci i nauczyciele wspominali...

Młodzianów: Absolwenci i nauczyciele wspominali...

16 sierp.
Bibianna: Moczyński i Mazur zwycięzcami...

Bibianna: Moczyński i Mazur zwycięzcami Otwartego...

14 sierp.
Uczniowie ZST i ZSR zwiedzą Europę. Nowa sala...

Uczniowie ZST i ZSR zwiedzą Europę. Nowa sala...

11 sierp.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama