niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Przyszli stolarze znają języki obce. To atut na rynku pracy

Przyszli stolarze znają języki obce. To atut na rynku pracy
 

W środę 22 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyła się czwarta edycja międzyszkolnego Konkursu Stolarskiego „Język obcy w stolarstwie”, w którym udział wzięli uczniowie szkół zasadniczych uczący się w zawodzie stolarz z następujących szkół: Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych, Ochotniczego Hufca Pracy oraz naszej szkoły.

Celem konkursu było:
- stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności praktycznych w zawodzie stolarz, - zaprezentowanie przez uczniów technologii wykonania wieszaka w języku obcym (niemieckim lub angielskim) oraz wykorzystanie  tej wiedzy w praktyce,
- nawiązanie współpracy i wymiana doświadczeń między szkołami, uczniami i nauczycielami,
- przygotowanie uczniów klas trzecich do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe,
- promowanie bezpiecznych i higienicznych metod prowadzenia prac stolarskich,
- podniesienie rangi zawodu stolarz.

reklama

Czwarta edycja konkursu polegała na praktycznym wykonaniu wyrobu stolarskiego, jakim był wieszak na klucze. Uczniowie otrzymali elementy wieszaka, rysunek techniczny i instrukcję w języku obcym. Powierzone im zadanie wykonywali   w grupach dwuosobowych. Po zmaganiach praktycznych zaprezentowali swoją pracę w języku polskim i w wybranym języku obcym.

Do zorganizowania czwartej edycji konkursu przyczynił się Zakład Stolarski Zbigniew Laksander, który przekazał na rzecz szkoły półfabrykaty do wykonania zadania. Pozostałymi sponsorami byli: Starostwo Powiatowe i Zespół Szkół Technicznych w Turku.

Podczas konkursu uczniowie dali z siebie wszystko, kolejno wykonywali poszczególne operacje by powstał zaplanowany wyrób.

reklama

Wykonane wyroby zostaną przeznaczone, podobnie jak w latach ubiegłych, na akcję charytatywną, z której pieniądze będą przekazane na zakup paczek świątecznych dla mniej zamożnych uczniów naszej szkoły.

W wyniku rywalizacji uczniów komisja przyznała następujące miejsca:

I miejsce: Adrian Wardeński i Dawid Górecki - ZST

II miejsce: Łukasz Wielgocki i Łukasz Biniek - ZST

III miejsce: Robert Michalak i Patryk Rusek - ZPE-W

i również III miejsce: Kamil Święcicki i Adam Michalak ŚHP

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Aldona Russek-Marczak, Zofia Gruszczyńska, Marek Sęk, Sławomir Sobczak, Agata Buchali oraz Grzegorz Grzelak. Nadzór nad uczniami ze ŚHP sprawowała Ewa Jakubowska, natomiast nad uczniami z ZPE-W - Magdalena Mizerkiewicz i Jacek Kubiak.

materiał nadesłany
foto: AW

Podobne artykuły

Festiwal Słowa

Festiwal Słowa "Poetika. Lab" w Miejskim Domu Kultury

17 wrz.
Uczniowie ZST rozpoczęli nowy rok szkolny...

Uczniowie ZST rozpoczęli nowy rok szkolny 2021/2022

2 wrz.
Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła...

Dzieci i młodzież w Turku i powiecie rozpoczęła nowy...

1 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama