Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Turek: Podatki i opłaty za wodę i ścieki bez zmian

Turek: Podatki i opłaty za wodę i ścieki bez zmian - foto: AW / MD
foto: AW / MD 

Podczas wczorajszej (30 listopada) sesji Rady Miejskiej Turku radni zadecydowali, że w roku 2018 podatki lokalne oraz opłaty za wodę i ścieki pozostaną utrzymane na poziomie z roku 2017. Wg radnej Marioli Kadrzyńskiej-Siwek (ZT) jest to przykład na to, że można prowadzić politykę finansową miasta, oszczędności uzyskując poprzez racjonalizację wydatków i szukanie innych źródeł finansowania. Innego zdania jest radny Albin Zańko (TS).

30 listopada Rada Miejska Turku podejmowała uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych, od nieruchomości na rok 2018. Uchwały zakładają utrzymanie w roku 2018 stawek podatków na poziomie roku 2017. Z tytułu podatku od środków transportowych do budżetu w roku 2018 r. w płynie 540 tys. zł. Wpływ do kasy miejskiej z tytułu podatku od nieruchomości wyniesie ponad 19 mln zł.

reklama

Również opłaty za wodę oraz ścieki pozostaną na dotychczasowym poziomie.

Decyzje rady dotyczące utrzymania podatków i opłat na dotychczasowym poziomie podsumowała wiceprzewodnicząca Mariola Kadrzyńska-Śiwek (ZT): - Jest to pierwsza kadencja, kiedy nie podnosimy żadnych podatków. Warto sobie przypomnieć poprzednią kadencję, kiedy próbowaliśmy zatrzymać podwyżki, ale koalicja większościowa z panami z TS na czele, dążyła do tego, aby te podatki były podnoszone. Jedynie w roku wyborczym było znaczne „uwielbienie” wyborców i podatki nie zostały podniesione.

Kadrzyńska-Siwek stwierdziła także, że można prowadzić racjonalną politykę finansową miasta nie podnosząc podatków, a oszczędności uzyskując poprzez racjonalizację wydatków i szukanie innych źródeł finansowania.

reklama

Radnej Kadrzyńskiej-Siwek odpowiedział Albin Zańko z Towarzystwa Samorządowego, który odniósł się do sytuacji w poprzednich kadencjach: - Racjonalna i odpowiedzialna postawa radnych wymaga podejmowania bardzo często trudnych i niepopularnych decyzji.

M. Derucki

Podobne artykuły

50-lecie par małżeńskich. Odznaczeni za miłość...

50-lecie par małżeńskich. Odznaczeni za miłość i...

25-09-2020
Listy do redakcji: Stanowisko RM Turek w...

Listy do redakcji: Stanowisko RM Turek w sprawie...

03-01-2020
Mariola Kadrzyńska-Siwek przewodniczącą Rady...

Mariola Kadrzyńska-Siwek przewodniczącą Rady...

20-11-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama