poniedziałek 20 sierpnia 2018

Bernarda, Sabiny, Samuela

reklama

Andrzejkowe wróżby

Andrzejkowe wróżby
 

W wigilię Św. Andrzeja, tj. 29 listopada 2017r. wychowankowie Bursy Szkolnej w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku kultywowali andrzejkowe tradycje. W tajemniczej i magicznej scenerii jesiennego wieczoru wychowanki bursy przypomniały zebranym tradycje, zwyczaje, obrzędy andrzejkowe, wróżąc i stawiając kabały.

Było wróżenie ze szpilek, kubków, wróżby z numerologią, kolorami i zawodowe przepowiednie. Wybrano też andrzejkową żonę i męża. Następnie młodzież pod opieką wychowawczyń przystąpiła do lania wosku, a przybyła na uroczystość wróżka, Paulina odczytywała przyszłość z woskowych figur. Wychowankowie z przyjemnością częstowali się ciasteczkami zawierającymi wróżby i sprawdzali, co im przyniesie w nowym roku drzewko szczęścia.

reklama

Koniec imprezy uwieńczyła dyskoteka integrująca młodzież. Organizatorkami imprezy były wychowawczynie: pani Katarzyna Nitecka i pani Małgorzata Papierkowska.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Andrzejki w ZS-P w Dobrej

Andrzejki w ZS-P w Dobrej

04-12-2017
Andrzejkowy Bal Sportowca Orła Kawęczyn

Andrzejkowy Bal Sportowca Orła Kawęczyn

27-11-2017
Wróżby andrzejkowe w Gimnazjum nr 1

Wróżby andrzejkowe w Gimnazjum nr 1

01-12-2016
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama