wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Świąteczny prezent dla przedszkolaków

Świąteczny prezent dla przedszkolaków
 

Od kilku lat gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku w ramach działań wspierających rozwój czytelnictwa organizują przedsięwzięcia, które służą rozbudzaniu zainteresowań literaturą piękną i rozwijaniu kompetencji czytelniczych. Uczniowie naszej szkoły doskonalą umiejętność czytania nie tylko na lekcjach języka polskiego i godzinach wychowawczych, czytając lektury, również podczas spotkań czytelniczych w innych placówkach oświatowych.

Tym razem, w magiczny mikołajkowo-świąteczny czas,8 grudnia ,gościli z wizytą u w Przedszkolu Samorządowym nr 7 im. Misia Uszatka. Maluchy z wielkim zaciekawieniem wysłuchały świątecznej bajki- historii o aniołku i bożonarodzeniowej gwiazdce oraz obejrzały edukacyjne filmiki świąteczne, a potem otrzymały kolorowanki z motywami świąt Bożego Narodzenia i cukierki od św. Mikołaja. Wspólnie z gimnazjalistkami zaśpiewały też świąteczną pastorałkę.

reklama

Postępowanie bohaterów bajki uświadomiło przedszkolakom ,jak ważne są dobre relacje międzyludzkie i okazywanie uczuć na co dzień. Nic tak nie cieszy dzieci jak misja wypełnienia zadań św. Mikołaja, który obdarowuje prezentami. My, dorośli i dzieci ,obdarujmy się życzliwością, dobrem, wspólnym przebywaniem w rodzinnym gronie-to najlepszy prezent na święta. Najważniejszy jest obok nas drugi człowiek, jego uśmiech i życzliwość. Pamiętajmy o tym cały rok, nie tylko od święta!

Inicjatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki naszej szkoły: Aneta Dziura i Ewa Kordzińska oraz młodzież z klasy 3e.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

4 sierp.
Umowa na dowóz uczniów do szkół i wychowanków...

Umowa na dowóz uczniów do szkół i wychowanków...

27 lip.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 zakończyli...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 zakończyli naukę....

28 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama