piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Budowa mieszkań z pozytywną oceną

Budowa mieszkań z pozytywną oceną - foto: freeimages.com / Michal Zacharzewski
foto: freeimages.com / Michal Zacharzewski 

Pozytywnie dla wszystkich oczekujących na nowe mieszkania czynszowe rozpoczął się Nowy Rok. Wniosek PGKiM Sp. z o.o. w Turku o udzielenie dofinansowania zwrotnego na budowę mieszkań w ramach rządowego programu popierania budownictwa mieszkaniowego, został zaopiniowany pozytywnie i znalazł się na liście wniosków, które przeszły do drugiego etapu.

Program, uruchomiony przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Bank Gospodarstwa Krajowego ma pomóc osobom, których nie stać na kupno mieszkania (nawet z dopłatą państwa) ani na wynajęcie go po stawkach komercyjnych, a jednocześnie zarabiającym zbyt dużo, aby zamieszkać w zasobach komunalnych. W ramach tego programu w Turku wybudowane zostaną dwa bloki na Os. Wyzwolenia, w których powstaną łącznie 44 mieszkania, w tym 4 dla osób niepełnosprawnych.

reklama

Wśród nich znajdą się: 12 mieszkań dwupokojowych z aneksem kuchennym o pow. 35,98 m2, 12 mieszkań dwupokojowych o pow. 42,01 m2, 16 mieszkań trzypokojowych o pow. 54,99 m2, 2 mieszkania trzypokojowe o pow. 66,98 m2 oraz 2 trzypokojowe o pow. 67,23 m2. Mieszkania oddane zostaną najemcom w standardzie „pod klucz”. Do każdego zapewnione będzie jedno miejsce parkingowe bezpośrednio przy budynku. Ponadto na terenie działki wybudowany będzie plac zabaw i rekreacji, wyposażony w urządzenia zabawowe oraz ławki.

Przypomnijmy, że ponad 200 rodzin wyraziło swoje zainteresowanie najmem wspomnianych mieszkań. Te osoby osobiście zostaną poinformowanie o naborze przyszłych lokatorów.

Tymczasem do PGKiM Sp. z o.o. w Turku doszły dobre wiadomości. Mianowicie wniosek spółki o dofinansowanie zwrotne budowy bloków przez BGK został zaopiniowany pozytywnie i znalazł się na liście wniosków z pozytywną oceną wiarygodności kredytowej. W kolejnym etapie przeprowadzona zostanie ocena planowanego przedsięwzięcia, która planowana jest na II kwartał tego roku.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

PGKiM informuje o przerwie w dostępie do...

PGKiM informuje o przerwie w dostępie do ciepłej wody

6 sierp.
Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.
Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę...

Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę na...

14 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama