sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

12°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Turek ma szansę na 21 mln zł

Turek ma szansę na 21 mln zł - foto: freeimages.com / marcin krawczyk
foto: freeimages.com / marcin krawczyk 

Ponad 21 mln zł ma szansę pozyskać Miasto Turek poprzez miejską spółkę Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, na modernizację oczyszczalni ścieków. To wielkie przedsięwzięcie ma kosztować ok. 40 mln zł.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. złożyło do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wniosek o dofinansowanie przedsięwzięcia pod nazwą „Rozbudowa i przebudowa (modernizacja) oczyszczalni ścieków w Turku oraz rozbudowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie aglomeracji Turek”. Modernizacja turkowskiej oczyszczalni to olbrzymie zadanie inwestycyjne, do którego miejska spółka przygotowuje się od kilku lat.

reklama

W minionym tygodniu NFOŚ ogłosił listę działań, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu – oceny merytorycznej. Wniosek PGKiM znalazł się na 63 miejscu ze statusem podstawowym. Na tej liście znalazło się ponadto wiele inwestycji z całego kraju, z czego wiele ze statusem rezerwowym.

Pozyskanie środków zewnętrznych na modernizację oczyszczalni jest bardzo ważne, gdyż to bardzo kosztowna inwestycja. Jej koszt całkowity szacowany jest na 40.732.547,78 zł, zaś wnioskowana kwota do dofinansowania pokryłaby połowę kosztów.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Podpisano umowę na budowę ulicy Stawiszyńskiej...

Podpisano umowę na budowę ulicy Stawiszyńskiej w...

23 wrz.
Przebudują drogę Sarbice-Smulsko. Umowa podpisana.

Przebudują drogę Sarbice-Smulsko. Umowa podpisana.

21 wrz.
8 września rusza przebudowa ul. Żwirki i...

8 września rusza przebudowa ul. Żwirki i Wigury....

26 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama