sobota 18 sierpnia 2018

Bogusława, Bronisława, Ilony

reklama

Mieszkańcy mogą nie odczuć wzrostu ceny ciepła

Mieszkańcy mogą nie odczuć wzrostu ceny ciepła - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę dla ciepła dla ciepłowni GETEC w Turku. Decyzja URE dzisiaj, tj. 31 stycznia 2018 r. została ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami cena została ustalona na poziomie wynikającym z przetargu na dostawę energii cieplnej, czyli średnio o 29 proc. wyżej w przeliczeniu na GJ. Oznacza to, że mieszkańcy nowo ocieplonych bloków mogą ponosić niższe koszty ogrzewania ok. 15 proc., niż dotychczas. Wynika to z tego, że tam gdzie przeprowadzone zostały termomodernizacje, oszczędności na cieple mogą sięgać nawet do ok. 45 proc.

reklama

Tylko za rok 2017 PGKiM Sp. z o.o. zwróci mieszkańcom ocieplonych bloków łącznie blisko 700 000 zł z zaliczek za ogrzewanie i podgrzanie ciepłej wody. Podsumowując, koszty ciepła dla mieszkańców nie muszą być wyższe od dotychczasowych.

Każdego, kto chciałby zasięgnąć informacji o swoim rozliczeniu ciepła, zapraszamy
do siedziby Spółki przy ul. Polnej.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.

Podobne artykuły

NFOŚiGW wesprze modernizacje oczyszczalni...

NFOŚiGW wesprze modernizacje oczyszczalni ścieków w...

20 czerw.
Turek dostał ponad 21 milionów na oczyszczalnię

Turek dostał ponad 21 milionów na oczyszczalnię

18 czerw.
Turkowska ciepłownia uroczyście otwarta

Turkowska ciepłownia uroczyście otwarta

25 maj.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama