sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Mieszkańcy mogą nie odczuć wzrostu ceny ciepła

Mieszkańcy mogą nie odczuć wzrostu ceny ciepła - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę dla ciepła dla ciepłowni GETEC w Turku. Decyzja URE dzisiaj, tj. 31 stycznia 2018 r. została ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami cena została ustalona na poziomie wynikającym z przetargu na dostawę energii cieplnej, czyli średnio o 29 proc. wyżej w przeliczeniu na GJ. Oznacza to, że mieszkańcy nowo ocieplonych bloków mogą ponosić niższe koszty ogrzewania ok. 15 proc., niż dotychczas. Wynika to z tego, że tam gdzie przeprowadzone zostały termomodernizacje, oszczędności na cieple mogą sięgać nawet do ok. 45 proc.

reklama

Tylko za rok 2017 PGKiM Sp. z o.o. zwróci mieszkańcom ocieplonych bloków łącznie blisko 700 000 zł z zaliczek za ogrzewanie i podgrzanie ciepłej wody. Podsumowując, koszty ciepła dla mieszkańców nie muszą być wyższe od dotychczasowych.

Każdego, kto chciałby zasięgnąć informacji o swoim rozliczeniu ciepła, zapraszamy
do siedziby Spółki przy ul. Polnej.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.

Podobne artykuły

PGKiM zakończono modernizację przepompowni w...

PGKiM zakończono modernizację przepompowni w Muchlinie

30 lip.
Kto będzie odbierał śmieci od 1 lipca? Do...

Kto będzie odbierał śmieci od 1 lipca? Do przetargu...

3 czerw.
Było mu zimno - teraz będzie miał gorąco....

Było mu zimno - teraz będzie miał gorąco....

3 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama