sobota 18 sierpnia 2018

Bogusława, Bronisława, Ilony

reklama

Zmiany w zasadach głosowania nad Budżetem Obywatelskim. Zobacz co się zmieniło

Zmiany w zasadach głosowania nad Budżetem Obywatelskim. Zobacz co się zmieniło
 

Podczas wczorajszej (9 lutego) sesji Rady Miasta Turku radni dokonali zmian w Regulaminie Budżetu Obywatelskiego. Podczas kolejnego głosowania na projekty, będzie można upoważnić inną osobę do oddania swojego głosu drogą elektroniczną. W tym roku ograniczeniu poddane zostaną zadania, w ramach których nie powstaną składniki majątkowe.

W przyjętym wczoraj regulaminie Budżetu Obywatelskiego Gminy Miejskiej Turek na rok 2019 wprowadzono możliwość upoważnienia innej osoby do oddania swojego głosu drogą elektroniczną. W rozdziale 6., paragrafie 14, dodano punkt 4., który brzmi: „Dopuszcza się oddanie głosu w formie elektronicznej w imieniu innej osoby wyłącznie na podstawie pisemnego upoważnienia do wprowadzania przekazanych danych do głosowania do systemu elektronicznego wraz z podpisem.” Wzór upoważnienia pisemnego ustanawia burmistrz w drodze rozporządzenia.

reklama

Temu rozwiązaniu przeciwny był radny Albin Zańko (TS), który przestrzegał przed nieznanymi osobami, które mogą w ten sposób wyłudzać dane osobowe mieszkańców. - Nie tylko radny znany w swoim kręgu, będzie mógł chodzić [i zbierać upoważnienia do głosowania – przyp. red.]. Pod taką możliwość, będzie mógł się podszyć każdy – przestrzegał Zańko, który zachwalał zalety oddawania głosów za pomocą kart do głosowania w wyznaczonych do tego punktach.

Również w tym roku koszt realizacji jednego zadania nie może być wyższy niż 30% środków finansowych przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego oraz być niższy niż jeden tysiąc złotych. Nowością jest zapis mówiący o tym, że koszt całości czy części zadania, w wyniku realizacji którego nie powstają składniki majątkowe, nie może być wyższy niż 50 tys. zł. W uproszczeniu chodzi o to, aby zgłaszane zadania, których celem jest np. realizacja jednodniowego wydarzenia, w ramach którego nie powstanie żadna trwała pozostałość służąca mieszkańcom, nie kosztowało więcej niż 50 tys. zł.

M. Derucki

Podobne artykuły

Turek: Dwa nowe place zabaw gotowe

Turek: Dwa nowe place zabaw gotowe

9 sierp.
Fakty Budżetu Obywatelskiego niestety...

Fakty Budżetu Obywatelskiego niestety kompromitują...

30 lip.
Urząd Miejski: Mieszkańcy dostali to, na co...

Urząd Miejski: Mieszkańcy dostali to, na co głosowali

25 lip.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama