poniedziałek 17 maja 2021

Brunony, Sławomira, Wery

8°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Zmiany w zasadach głosowania nad Budżetem Obywatelskim. Zobacz co się zmieniło

Zmiany w zasadach głosowania nad Budżetem Obywatelskim. Zobacz co się zmieniło
 

Podczas wczorajszej (9 lutego) sesji Rady Miasta Turku radni dokonali zmian w Regulaminie Budżetu Obywatelskiego. Podczas kolejnego głosowania na projekty, będzie można upoważnić inną osobę do oddania swojego głosu drogą elektroniczną. W tym roku ograniczeniu poddane zostaną zadania, w ramach których nie powstaną składniki majątkowe.

W przyjętym wczoraj regulaminie Budżetu Obywatelskiego Gminy Miejskiej Turek na rok 2019 wprowadzono możliwość upoważnienia innej osoby do oddania swojego głosu drogą elektroniczną. W rozdziale 6., paragrafie 14, dodano punkt 4., który brzmi: „Dopuszcza się oddanie głosu w formie elektronicznej w imieniu innej osoby wyłącznie na podstawie pisemnego upoważnienia do wprowadzania przekazanych danych do głosowania do systemu elektronicznego wraz z podpisem.” Wzór upoważnienia pisemnego ustanawia burmistrz w drodze rozporządzenia.

reklama

Temu rozwiązaniu przeciwny był radny Albin Zańko (TS), który przestrzegał przed nieznanymi osobami, które mogą w ten sposób wyłudzać dane osobowe mieszkańców. - Nie tylko radny znany w swoim kręgu, będzie mógł chodzić [i zbierać upoważnienia do głosowania – przyp. red.]. Pod taką możliwość, będzie mógł się podszyć każdy – przestrzegał Zańko, który zachwalał zalety oddawania głosów za pomocą kart do głosowania w wyznaczonych do tego punktach.

Również w tym roku koszt realizacji jednego zadania nie może być wyższy niż 30% środków finansowych przeznaczonych na realizację budżetu obywatelskiego oraz być niższy niż jeden tysiąc złotych. Nowością jest zapis mówiący o tym, że koszt całości czy części zadania, w wyniku realizacji którego nie powstają składniki majątkowe, nie może być wyższy niż 50 tys. zł. W uproszczeniu chodzi o to, aby zgłaszane zadania, których celem jest np. realizacja jednodniowego wydarzenia, w ramach którego nie powstanie żadna trwała pozostałość służąca mieszkańcom, nie kosztowało więcej niż 50 tys. zł.

M. Derucki

Podobne artykuły

Zagłosuj na dziewczyny z powiatu tureckiego w...

Zagłosuj na dziewczyny z powiatu tureckiego w finale...

24-09-2020
Klaudia Golczyńska z Russocic prosi o głosy w...

Klaudia Golczyńska z Russocic prosi o głosy w...

25-06-2020
Gabriela Wachowska coraz bliżej tytułu Miss...

Gabriela Wachowska coraz bliżej tytułu Miss...

20-03-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama