środa 30 września 2020

Geraldy, Honoriusza, Wery

reklama

Budowa mieszkań socjalnych na ukończeniu

Budowa mieszkań socjalnych na ukończeniu
 

Zbliża się końca budowa trzech budynków z mieszkaniami socjalnymi przy ul. Zdrojki Lewe w Turku. Miasto na tę inwestycję pozyskało dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Prace budowlane na Zdrojkach Lewych ruszyły wiosną ubiegłego roku. Wykonawcą inwestycji jest Firma Ogólnobudowlana INSTALTECH z Włocławka. Na ogrodzonym terenie budowy powstały trzy budynki parterowe, każdy ocieplony. Aktualnie trwają prace wewnątrz budynków, gdzie powstaje czternaście lokali socjalnych. W mieszkaniach tych będzie mogło zamieszkać ok. 45 osób.

reklama

Każde z mieszkań, zgodnie z aktualnymi przepisami w tym zakresie, wyposażone zostanie w łazienkę, piec i kuchnię gazową. W budynkach powstają również pomieszczenia gospodarcze, np. do magazynowania opału. Zagospodarowany zostanie także teren wokół budynków, gdzie wybudowane będą m.in. parkingi.

Prace budowlane mają zakończyć się wiosną tego roku. Szacuje się, że pierwsi lokatorzy w nowych budynkach na Zdrojkach Lewych zamieszkają w drugiej połowie roku.

Miasto Turek na budowę budynków z lokalami socjalnymi pozyskało dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego, w wysokości ponad 600 tys. zł. Planowany koszt inwestycji wynosi ok. 1,7 mln zł.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Zakończenie budowy Żłobka w Gminie Kawęczyn

Zakończenie budowy Żłobka w Gminie Kawęczyn

z wczoraj
Gmina Władysławów z kolejną inwestycją w ramach...

Gmina Władysławów z kolejną inwestycją w ramach...

28 wrz.
Marszałek Wielkopolski w Turku. Podpisano umowy...

Marszałek Wielkopolski w Turku. Podpisano umowy na...

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama