Mecz: Tulisia Tuliszków vs. MGKS Tur 1921 Turek | 23.09 17:00 | Stadion w Tuliszkowie

niedziela 23 września 2018

Bogusława, Liwiusza, Tekli

reklama

Budowa mieszkań socjalnych na ukończeniu

Budowa mieszkań socjalnych na ukończeniu
 

Zbliża się końca budowa trzech budynków z mieszkaniami socjalnymi przy ul. Zdrojki Lewe w Turku. Miasto na tę inwestycję pozyskało dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Prace budowlane na Zdrojkach Lewych ruszyły wiosną ubiegłego roku. Wykonawcą inwestycji jest Firma Ogólnobudowlana INSTALTECH z Włocławka. Na ogrodzonym terenie budowy powstały trzy budynki parterowe, każdy ocieplony. Aktualnie trwają prace wewnątrz budynków, gdzie powstaje czternaście lokali socjalnych. W mieszkaniach tych będzie mogło zamieszkać ok. 45 osób.

reklama

Każde z mieszkań, zgodnie z aktualnymi przepisami w tym zakresie, wyposażone zostanie w łazienkę, piec i kuchnię gazową. W budynkach powstają również pomieszczenia gospodarcze, np. do magazynowania opału. Zagospodarowany zostanie także teren wokół budynków, gdzie wybudowane będą m.in. parkingi.

Prace budowlane mają zakończyć się wiosną tego roku. Szacuje się, że pierwsi lokatorzy w nowych budynkach na Zdrojkach Lewych zamieszkają w drugiej połowie roku.

Miasto Turek na budowę budynków z lokalami socjalnymi pozyskało dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego, w wysokości ponad 600 tys. zł. Planowany koszt inwestycji wynosi ok. 1,7 mln zł.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wideo: Otwarcie wyremontowanego Oddziału...

Wideo: Otwarcie wyremontowanego Oddziału Ortopedii w...

7 wrz.
Szpital: Wyremontowany Oddział Ortopedii i...

Szpital: Wyremontowany Oddział Ortopedii i...

7 wrz.
Myjnia na Wyzwolenia: Mieszkańcy osiedla złożą...

Myjnia na Wyzwolenia: Mieszkańcy osiedla złożą...

7 sierp.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama