środa 30 września 2020

Geraldy, Honoriusza, Wery

reklama

Turek: Rusza budowa ulicy 650-lecia

Turek: Rusza budowa ulicy 650-lecia
 

Rusza właśnie budowa ulicy 650-lecia, na odcinku od ul. Legionów Polskich do ul. Armii Krajowej, za budynkiem policji. Dzisiaj odbyło się przekazanie placu budowy wykonawcy inwestycji.

Przetarg na wykonanie prac wygrała miejska spółka Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o., która do końca września tego roku ma czas na wybudowanie ulicy niemal od nowa. Bo 650-lecia o długości ok. 300 m, na odcinku od Legionów Polskich przy budynku policji do Armii Krajowej (wraz ze ślepą uliczką równoległą do bloku przy Armii Krajowej) zmieni się nie do poznania.

reklama

Tak jak dotychczas, będzie to ulica jednokierunkowa, z wjazdem od strony Legionów Polskich. Za policją będzie skręcać, ale łagodniej niż dotychczas, gdyż ogrodzenie komendy zostanie cofnięte. W dalszej części wybudowany zostanie wjazd na plac przy garażach i dojazd do nich. Jezdnia będzie szersza niż dotychczas, a po jej bokach na całym odcinku powstaną miejsca postojowe dla ok. 70 pojazdów.

Do tego wybudowane zostaną chodniki i dojazdy do gniazd z pojemnikami na odpady. Całość uzupełni nowe oświetlenie uliczne w technologii LED. W ramach inwestycji zmodernizowana zostanie kanalizacja deszczowa, ponadto zostanie posiana trawa i posadzonych kilka drzew. Przedsięwzięcie ma kosztować ok. 1.979.775 zł.

Mieszkańców ul. 650-lecia i bloków przy ul. Dąbrowskiego prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość w związku z prowadzonymi pracami budowlanymi, oraz o nieparkowanie pojazdów na terenie budowanej ulicy. Zaś wszystkich mieszkańców prosimy o stosowanie się do nowej organizacji ruchu na tym terenie.

reklama

materiał nadesłany

Turek: Rusza budowa ulicy 650-lecia

Podobne artykuły

Zakończenie budowy Żłobka w Gminie Kawęczyn

Zakończenie budowy Żłobka w Gminie Kawęczyn

z wczoraj
Gmina Władysławów z kolejną inwestycją w ramach...

Gmina Władysławów z kolejną inwestycją w ramach...

28 wrz.
Marszałek Wielkopolski w Turku. Podpisano umowy...

Marszałek Wielkopolski w Turku. Podpisano umowy na...

22 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama