Ostrzegamy przed silnym wiatrem dla Turku i powiatu. Powieje do 110 km/h

niedziela 23 luty 2020

Damiana, Romana, Romany

reklama

Radny pyta o ubikacje w marketach. "Gdy się ni ma złotówki, to co wtedy?" - docieka Konieczny

Radny pyta o ubikacje w marketach.
foto: freeimages.com / John Lee 

Natury się nie oszuka. Każdego cżłowieka może złapać... pilna potrzeba. Co zrobić, gdy stanie się to np. podczas zakupów? Czy dane nam będzie skorzystać z ubikacji w obiekcie handlowym? Głośno zastawaniał się nad tym podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Tureckiego radny Jan Konieczny.

Radny Konieczny zabrał głos podczas interpelacji. – Czy w sklepach wielkopowierzchniowych muszą być ubikacje? Wiem, że w jednym ze znanych mi marketów jest jedna, notabene zamykana teraz na klucz. Jest za złotówkę. Gdy się nie ma złotówki to nie wiem, albo się nie zdąży albo coś – zastanawiał się samorządowiec.

reklama

Radny z Turku ma watpliwości co do tego, czy właściciel danego obiektu może sobie ot tak zamykać toaletę i nie zapewnić do niej dostępu swoim klientom. – Nie wiem jak jest w poszczególnych sklepach, czy one muszą mieć takie coś? Prosiłbym o odpowiedź na to pytanie. Czy takie firmy mają prawo zamykać ubikacje i rządać pieniedzy. Był kiedyś taki przepis, że w restauracjach i tak dalej konsument i kupujący nie płacił – przypominał radny z ramienia RiP.

Jan Konieczny mówił o tym, że powodem tego rodzaju kłopotów może być np. nadmierna oszczędność właścicieli sklepów. – Pytałem kierownika marketu, dlaczego tak się dzieje, a on odpowiedział mi, że w ubikacji jest brudno. No to niech wynajmie trzy sprzataczki, a nie jedną.

Jak usłyszeli uczestnicy sesji, odpowiedzi na poruszony temat udzieli już wkrótce radnemu Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Turku.

AW

Radny pyta o ubikacje w marketach.

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Stanowisko ZT ws opuszczenia...

Listy do redakcji: Stanowisko ZT ws opuszczenia...

z dzisiaj
Listy do redakcji: Odpowiedź na list Dariusza...

Listy do redakcji: Odpowiedź na list Dariusza Jasaka

z wczoraj
Pierwsza w Turku strefa wolna od dymu...

Pierwsza w Turku strefa wolna od dymu tytoniowego...

21 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama