piątek 14 sierpnia 2020

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

reklama

Wycieczka przedszkolaków do Straży Pożarnej i Muzeum w Turku

Wycieczka przedszkolaków do Straży Pożarnej i Muzeum w Turku
 

W dniu 27.03.2018r przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Wyszynie uczestniczyły w wycieczce do Państwowej Straży Pożarnej w Turku i do muzeum. Celem wycieczki było opanowanie przez dzieci niezbędnych  umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej. Taka wiedza i umiejętności powinny być nabywane przez dzieci już w wieku przedszkolnym.

Po przybyciu  na miejsce serdecznym uśmiechem i życzliwością przywitał nas młody strażak, który chętnie opowiadał dzieciom o swojej pracy, która jest pracą bardzo niebezpieczną i odpowiedzialną. Podczas wycieczki został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie i sprzęt do gaszenia pożarów. Podczas pobytu w sali edukacyjnej „OGNIK”  dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.

reklama

Przedszkolaki zobaczyły na własne oczy jak rozprzestrzenia się dym w realnych warunkach pożaru, jak działają czujki czadu i dymu, nauczyły się jak prawidłowo wezwać służby ratownicze, a także mogły przymierzyć mundur i hełm strażacki. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy potwierdzające udział w szkoleniu.

Drugim etapem naszej wycieczki było muzeum. Dzieci zobaczyły tam ekspozycję poświęconą turkowskiemu dziełu Józefa Mehoffera. Obejrzeliśmy też wyposażenie i sprzęt chaty tkaczy XIX wieku. Dużą atrakcją dla dzieci były kości mamuta oraz sala matematyczna.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Groźny wypadek w Malanowie. Motocyklista w...

Groźny wypadek w Malanowie. Motocyklista w szpitalu

z wczoraj
Kolejny wypadek na trasie Turek-Przykona

Kolejny wypadek na trasie Turek-Przykona

11 sierp.
O krok od tragedii nad zbiornikiem Gajówka....

O krok od tragedii nad zbiornikiem Gajówka. Strażacy...

9 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama