wtorek 07 lipca 2020

Estery, Kiry, Rudolfa

reklama

Fotowoltaika: Mamy to! Energia słoneczna dla turkowian

Fotowoltaika: Mamy to! Energia słoneczna dla turkowian -  foto: freeimages.com / fabiennew
foto: freeimages.com / fabiennew 

Opublikowana została ostateczna lista projektów zakwalifikowanych do dofinansowania na wykorzystanie energii z odnawialnych źródeł. Już wiemy na pewno, że turkowski projekt otrzyma 5.389.031,87 zł na instalacje systemów fotowoltaicznych lub słonecznych dla mieszkańców.

Przypomnijmy, latem ubiegłego roku Miasto Turek prowadziło nabór mieszkańców chętnych do udziału w projekcie pod nazwą „Energia słoneczna dla domu – wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych i solarnych na potrzeby mieszkańców Gminy Miejskiej Turek”. Ostatecznie deklaracje udziału w projekcie złożyli właściciele 321 domów jednorodzinnych. Miasto w imieniu turkowian złożyło wniosek o dofinansowanie do zakupu i montażu 304 instalacji fotowoltaicznych oraz 86 instalacji kolektorów słonecznych na potrzeby budynków mieszkalnych.

reklama

Prawie siedem miesięcy trwała ocena projektów złożonych do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 na działania w zakresie wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych. 28 marca ogłoszona została lista projektów zaopiniowanych pozytywnie. Wśród nich, na miejscu 17, znalazł się wniosek złożony dla mieszkańców Turku. Wczoraj, tj. 9 kwietnia 2018 r. opublikowana została uchwała Zarządu Województwa Wielkopolskiego z listą projektów, które uzyskają dofinansowanie.

Na tej liście znalazło się nasze Miasto z kwotą dofinansowania 5 389 031,87 zł.

Wartość projektu Gminy Miejskiej Turek to 6.340.037,50 zł, przy czym 15% kosztów netto każdej instalacji oraz cały podatek VAT mają pokryć właściciele nieruchomości. Pozostałą kwotę pokryją środki unijne pozyskane przez Miasto.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Szkoły podstawowe w gminie Tuliszków otrzymały...

Szkoły podstawowe w gminie Tuliszków otrzymały...

26 czerw.
Centrum odnawialnych źródeł energii grupy...

Centrum odnawialnych źródeł energii grupy Energa w...

18 czerw.
Rządowe wsparcie dla Klubu Seniora i budowy...

Rządowe wsparcie dla Klubu Seniora i budowy żłobka w...

12 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama