wtorek 25 luty 2020

Almy, Cezarego, Jarosława

reklama

Miejsko-gminny konkurs wiedzy o gen. M. Smorawińskim

Miejsko-gminny konkurs wiedzy o gen. M. Smorawińskim
 

Bieżący rok szkolny mija pod hasłem obchodów 100-lecia niepodległości. Wydarzenie historyczne zbiegło się z jubileuszem Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku. Szkoła świętuje 25-lecie nadania jej imienia gen M. Smorawińskiego. Z tej okazji 20 kwietnia w czytelni szkolnej „Czwórki” odbył się miejsko-gminny konkurs pod hasłem „Mieczysław Smorawiński- żołnierz walczący o niepodległość”.

Konkurs został organizowany pod patronatem Burmistrza Miasta Turku. Wzięły w nim udział trzyosobowe zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 5, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słodkowie oraz reprezentanci gospodarzy. Na uczestników czekało kilka konkurencji, min. krzyżówka, puzzle, praca z mapą i tekstem źródłowym. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat postaci Generała. Nie sprawiały im trudności ani pytania dotyczące jego dzieciństwa i młodości, ani te, w których mieli się wykazać znajomością faktów związanych z karierą wojskową żołnierza zamordowanego bestialsko w Katyniu.

reklama

Zwycięzcą konkursu została drużyna z „Czwórki”, drugie miejsce zdobyli uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, trzecie zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała niezależna komisja, która po podsumowaniu i sprawdzeniu zadań przedstawiła oficjalne wyniki.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki i dyplomy. Zaproszono ich również wraz z opiekunami do udziału w obchodach święta patrona (27 kwietnia), podczas których wręczone zostaną nagrody książkowe. Fundatorem nagród i upominków jest Burmistrz Miasta Turku. Dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wioletta Adamiak wybrana kandydatem na...

Wioletta Adamiak wybrana kandydatem na Dyrektora ZST...

17 lt.
Konkurs na najpiękniejszy balkon 2020...

Konkurs na najpiękniejszy balkon 2020 rostrzygnięty

3 lt.
Recytatorski konkurs w Turku z wyróżnieniem dla...

Recytatorski konkurs w Turku z wyróżnieniem dla jego...

27 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama