Koncert Charytatywny "Wszystko Uda Się" | MDK Turek | 23 września, 16:00

piątek 21 września 2018

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Tomasz Zubilewicz w SP w Turku

Tomasz Zubilewicz w SP w Turku - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

Znany i lubiany prezenter pogody, pedagog, podróżnik, propagator ekologii, ponownie był gościem Szkoły Podstawowej nr 1. 16 maja odbyły się dwa spotkania w SP1 przy ul. 3 Maja oraz w SP1 przy ul. Parkowej 3. Tym razem temat spotkania brzmiał: „Odnawialne źródła energii”.

Wydawałoby się, że temat dość trudny, to jednak doświadczenie pedagogiczne pana Tomasza i swobodny sposób kontaktu z uczniami sprawiło, że bardzo umiejętnie przybliżył zalety odnawialnych źródeł energii. Najpierw gość Jedynki wprowadził w tematykę i wskazał, że na podstawie badań stwierdza się, iż temperatura na kuli ziemskiej ciągle się podnosi, a więc następuje ocieplenie klimatu i w związku z tym należy ograniczać emisję szkodliwych związków do atmosfery. W tym celu należy stosować właśnie tzw. odnawialne źródła energii wiatrowej, słonecznej, czyli takie, które są ekologiczne, a po drugie wiążą się z jak najmniejszym zużyciem energii.

reklama

Gość w sposób bardzo przystępny mówił na temat ogrzewania domów za pomocą pomp ciepła. Uczniowie wykazywali duże zaciekawienie i zrozumienie tematu, o czym świadczyły pytania i własne spostrzeżenia, tym bardziej, że pan Tomasz Zubilewicz odwoływał się często do doświadczeń uczniów, sposobu życia, korzystania z coraz większej liczby urządzeń elektronicznych.

Sposób przedstawienia tematu z wykorzystaniem krótkich sugestywnych filmów sprawił, że uczniowie SP1 zainteresowali się tematem ekologicznych źródeł energii. Dowodem tego były pytania, krótkie wypowiedzi, a później zdjęcia i autografy. To cenne spotkanie zorganizowała nauczycielka matematyki i techniki pani Wioletta Trocha.

Materiał nadesłany

Tomasz Zubilewicz w SP w Turku - foto: materiał nadesłany

Podobne artykuły

Sukcesy uczniów SP1

Sukcesy uczniów SP1

25 czerw.
Wielki sukces turkowskiej oświaty

Wielki sukces turkowskiej oświaty

25 czerw.
Uczniowie

Uczniowie "Jedynki" bili rekord czytania

9 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama