sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Tomasz Zubilewicz w SP w Turku

Tomasz Zubilewicz w SP w Turku - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

Znany i lubiany prezenter pogody, pedagog, podróżnik, propagator ekologii, ponownie był gościem Szkoły Podstawowej nr 1. 16 maja odbyły się dwa spotkania w SP1 przy ul. 3 Maja oraz w SP1 przy ul. Parkowej 3. Tym razem temat spotkania brzmiał: „Odnawialne źródła energii”.

Wydawałoby się, że temat dość trudny, to jednak doświadczenie pedagogiczne pana Tomasza i swobodny sposób kontaktu z uczniami sprawiło, że bardzo umiejętnie przybliżył zalety odnawialnych źródeł energii. Najpierw gość Jedynki wprowadził w tematykę i wskazał, że na podstawie badań stwierdza się, iż temperatura na kuli ziemskiej ciągle się podnosi, a więc następuje ocieplenie klimatu i w związku z tym należy ograniczać emisję szkodliwych związków do atmosfery. W tym celu należy stosować właśnie tzw. odnawialne źródła energii wiatrowej, słonecznej, czyli takie, które są ekologiczne, a po drugie wiążą się z jak najmniejszym zużyciem energii.

reklama

Gość w sposób bardzo przystępny mówił na temat ogrzewania domów za pomocą pomp ciepła. Uczniowie wykazywali duże zaciekawienie i zrozumienie tematu, o czym świadczyły pytania i własne spostrzeżenia, tym bardziej, że pan Tomasz Zubilewicz odwoływał się często do doświadczeń uczniów, sposobu życia, korzystania z coraz większej liczby urządzeń elektronicznych.

Sposób przedstawienia tematu z wykorzystaniem krótkich sugestywnych filmów sprawił, że uczniowie SP1 zainteresowali się tematem ekologicznych źródeł energii. Dowodem tego były pytania, krótkie wypowiedzi, a później zdjęcia i autografy. To cenne spotkanie zorganizowała nauczycielka matematyki i techniki pani Wioletta Trocha.

Materiał nadesłany

Tomasz Zubilewicz w SP w Turku - foto: materiał nadesłany

Podobne artykuły

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w...

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w egzaminach....

7 lip.
Dzień Dziecka

Dzień Dziecka "Na sportowo i wesoło" w Szkole...

4 czerw.
Wideo: Kolejne serduszko na nakrętki w Turku....

Wideo: Kolejne serduszko na nakrętki w Turku. SP1...

2 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama