środa 11 grudnia 2019

Biny, Damazego, Waldemara

reklama

Reaktywacja elektrowni. Prąd będzie produkowany z gazu

Reaktywacja elektrowni. Prąd będzie produkowany z gazu - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W bieżącym raporcie ZE PAK, opublikowanym 22 maja br., poinformowano, że spółka zamierza dostosować obecnie wyłączone z eksploatacji bloki węglowe w elektrowni Adamów, do produkcji energii elektrycznej z wykorzystaniem paliwa gazowego. Przewidywana moc elektrowni ma wynieść 500 MW. Spółka zamierza zrealizować zadanie do końca I kwartału przyszłego roku.

Jak czytamy w raporcie, podejmując decyzję o zamiarze reaktywacji Elektrowni Adamów, spółka brała pod uwagę szereg czynników. Najważniejsze z nich to krótki okres adaptacji oraz szacunkowe nieduże nakłady. „W ocenie Spółki projekt ten doskonale wpisuje się w strategię zapewnienia rezerwy mocy w okresach szczytowego zapotrzebowania. Dodatkową przesłanką jest umiejscowienie elektrowni Adamów w Krajowym Systemie Energetycznym oraz bliskość źródła dostaw gazu.” - czytamy we wczoraj opublikowanym raporcie.

reklama

Poza formalnościami prawnymi, prace adaptacyjne będą polegały na: wykonaniu przyłącza gazowego, dostosowaniu kotłów właściwych do spalania gazu ziemnego zamiast węgla brunatnego, pracach remontowych i pomiarowych.

Spółka zastrzega jednak, że realizacja projektu uwarunkowana jest uzyskaniem szeregu decyzji administracyjnych i zgód o charakterze formalno-prawnym oraz zgody Rady Nadzorczej Spółki.

Podobne artykuły

III RAJD ROWEROWY dla mieszkańców Żuk

III RAJD ROWEROWY dla mieszkańców Żuk

22-06-2018
O medialnej klapie starosty Seńki

O medialnej klapie starosty Seńki

09-01-2018
Wspomnienie dymiących kominów

Wspomnienie dymiących kominów

05-01-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama