sobota 11 lipca 2020

Benedykta, Kariny, Olgi

reklama

Reaktywacja elektrowni. Prąd będzie produkowany z gazu

Reaktywacja elektrowni. Prąd będzie produkowany z gazu - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W bieżącym raporcie ZE PAK, opublikowanym 22 maja br., poinformowano, że spółka zamierza dostosować obecnie wyłączone z eksploatacji bloki węglowe w elektrowni Adamów, do produkcji energii elektrycznej z wykorzystaniem paliwa gazowego. Przewidywana moc elektrowni ma wynieść 500 MW. Spółka zamierza zrealizować zadanie do końca I kwartału przyszłego roku.

Jak czytamy w raporcie, podejmując decyzję o zamiarze reaktywacji Elektrowni Adamów, spółka brała pod uwagę szereg czynników. Najważniejsze z nich to krótki okres adaptacji oraz szacunkowe nieduże nakłady. „W ocenie Spółki projekt ten doskonale wpisuje się w strategię zapewnienia rezerwy mocy w okresach szczytowego zapotrzebowania. Dodatkową przesłanką jest umiejscowienie elektrowni Adamów w Krajowym Systemie Energetycznym oraz bliskość źródła dostaw gazu.” - czytamy we wczoraj opublikowanym raporcie.

reklama

Poza formalnościami prawnymi, prace adaptacyjne będą polegały na: wykonaniu przyłącza gazowego, dostosowaniu kotłów właściwych do spalania gazu ziemnego zamiast węgla brunatnego, pracach remontowych i pomiarowych.

Spółka zastrzega jednak, że realizacja projektu uwarunkowana jest uzyskaniem szeregu decyzji administracyjnych i zgód o charakterze formalno-prawnym oraz zgody Rady Nadzorczej Spółki.

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Czy ZE PAK zbankrutuje?

Listy do redakcji: Czy ZE PAK zbankrutuje?

1 lip.
MK Explosion rozpoczęła prace przygotowawcze do...

MK Explosion rozpoczęła prace przygotowawcze do...

21 maj.
Koniec wydobycia na odkrywce Adamów. ZE PAK...

Koniec wydobycia na odkrywce Adamów. ZE PAK zwalnia...

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama