wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Fedorowicz i Waleryś w bibliotece. To będzie niepowtarzalna noc!

Fedorowicz i Waleryś w bibliotece. To będzie niepowtarzalna noc! - foto: wikipedia / Ja Fryta
foto: wikipedia / Ja Fryta 

Szykuje się niezapomniana noc! Już 9 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku przyłączy się, jak ponad 1700 bibliotek w całej Polsce, do wspaniałej akcji Noc Bibliotek, która w tym roku odbywa się pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. Na tę wyjątkową noc zapewniamy szereg atrakcji dla wszystkich Czytelników, niezależnie od wieku – spotkania, warsztaty , konkursy, Biblioteczny Escape Room, Turkowskie Targi Książki… to tylko nieliczne z atrakcji!

Gościem specjalnym tegorocznej Nocy Bibliotek będzie satyryk i aktor – Jacek Fedorowicz, najbardziej znany z prowadzonego w TVP programu „Dziennik Telewizyjny”. Jest również autorem wielu książek, m.in.: „Porady estradowca dla kolegów dramatycznych” (1974), „W zasadzie tak” (1975), „W zasadzie ciąg dalszy” (1978), „Felietony i dialogi” (1988), „Pokolenie” (1989), „PasTVisko” (2007), „Ja jako wykopalisko” (2011), „Będąc kolegą kierownikiem” (2015), „Święte krowy na kółkach” (2017).

reklama

Kolejnym gościem będzie Zbigniew Waleryś – aktor teatralny, filmowy i serialowy. Ma na swoim koncie występy w licznych produkcjach filmowych i serialach, m.in.: „Quo vadis”, „Wiedźmin”, „Pianista”, „Czas honoru”, „Plebania”, „M jak miłość” (dziadek Basi), czy wreszcie „Papusza” – za grę w której został nagrodzony na 38 Gdynia Film Festival w kategorii drugoplanowa rola męska. Pan Zbigniew wystąpi u nas z monodramem „Ja jestem Żyd z <>”, w oparciu o opowiadanie Romana Brandstaettera. To rzecz o karczmarzu z Bronowic Małych, którego Wyspiański uczynił jednym z bohaterów swojego dramatu. Szykują się niesamowite emocje i z pewnością dużo wzruszeń.

Oprócz zaproszonych gości mamy oczywiście dla naszych Czytelników moc innych atrakcji. Dzieciom z pewnością przypadną do gustu warsztaty „Czytanie dotykiem” z Kingą Trzmielewską – wykładowcą na Uniwersytecie Dziecięcym w Toruniu, konkursy oraz stoiska warsztatowe – plastyczne, Lego oraz eksperymenty. Podczas tej niepowtarzalnej nocy odbędą się również Turkowskie Targi Książki – spotkać się będzie można z lokalnymi pisarzami – Jadwigą Mariolą Jankowską, Jarosławem Klonowskim, Lechem Lamentem, Małgorzatą Marcinkowską i Anną Pękacz – zakupić wybrane egzemplarze książek i otrzymać pamiątkowe wpisy. Odbędzie się także pokaz filmu familijnego „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej. Na tę noc Pracownia komputerowa i wypożyczalnia zbiorów multimedialnych zamieni się w salon gier komputerowych, będzie też działał Biblioteczny Escape Room. Wręczymy również nagrody uczestnikom konkursu „Wypożyczaj – wygrywaj” oraz Czytelnikom Roku. Oczywiście, jak każdego roku, będzie obowiązywał darmowy zapis do Biblioteki oraz anulowanie kar!

Drodzy Czytelnicy, serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty na tę wyjątkową noc. Nie może Was tu zabraknąć! Zaczynamy 9 czerwca o 18.00.

reklama

Materiał prasowy MBP w Turku

Fedorowicz i Waleryś w bibliotece. To będzie niepowtarzalna noc!

Podobne artykuły

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w...

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w bibliotece...

25 wrz.
Ministerialne środki na promocję biblioteki. W...

Ministerialne środki na promocję biblioteki. W...

25 wrz.
Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama