poniedziałek 20 sierpnia 2018

Bernarda, Sabiny, Samuela

reklama

Noc w turkowskiej bibliotece: Fedorowicz i Waleryś oczarowali turkowian

Noc w turkowskiej bibliotece: Fedorowicz i Waleryś oczarowali turkowian - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Tak jak w latach minionych Miejska Biblioteka Publiczna włączyła się ogólnopolską akcję „Noc Bibliotek”. Tym razem wydarzenie odbyło się pod hasłem „RzeczpospoCzyta!” nawiązując do 100-lecia obchodów odzyskania niepodległości.

W tym roku goście turkowskiej książnicy wzięli udział w spotkaniu z Jackiem Federowiczem – satyrykiem znanym przede wszystkim z programu „Dziennik Telewizyjny”. Podczas spotkania autorskiego czytelnicy poznali liczne anegdoty z życia artysty, ale przede wszystkim mieli okazję do wysłuchania felietonów opublikowanych w książkach „Będąc kolegą kierownikiem” lub „Święte krowy na kółkach”.

reklama

Kolejną atrakcją, która uświetniła „Noc Bibliotek” był występ Zbigniewa Walerysia. Tutaj publiczność mogła podziwiać doskonałą grę aktorską w monodramie „Ja jestem Żyd z Wesela”. Sztuko powstała w oparciu o opowiadanie Romana Brandstaettera, przedstawiającym postać karczmarza z Bronowic Małych, którego Wyspiański uczynił jednym z bohaterów swojego dramatu.

Drugi rok z rzędu ogromną popularnością cieszył się przygotowany przez Kingę Trzmielewską escape room. Tegorocznym zwycięzcom rozszyfrowanie zagadek i odnalezienie klucza zajęło zaledwie 27 minut.

Biblioteka nie zapomniała również o nieco młodszych czytelnikach, dla których zorganizowano m. in. warsztaty „Czytanie dotykiem” z Kingą Trzmielewską, stoiska warsztatowo - plastyczne, z robotyką itp.

reklama

Tego wieczoru odbyły się również Turkowskie Targi Książki, dzięki którym turkowska społeczność miała okazję poznać twórczość lokalnych pisarzy – Anny Pękacz, Jadwigi Marioli Jankowskiej, Lecha Lamenta, Jarosława Klonowskiego, którzy z dużym zaangażowaniem opowiadali o swoich literackich dokonaniach.

„Noc Bibliotek” była także okazją do wręczenia nagród uczestnikom konkursu: „Wypożyczaj - wygrywaj” oraz „Czytelnikom Roku!” i lepszego poznania turkowskiej książnicy, dzięki zabawie „Spacer po bibliotece”. Na najbardziej wytrwałych z kolei czekał pokaz filmu familijnego "Tarapaty" w reż. Marty Karwowskiej,

Materiał prasowy MBP

Podobne artykuły

Wakacyjne kino plenerowe: Oscary na dziedzińcu...

Wakacyjne kino plenerowe: Oscary na dziedzińcu muzeum!

9 sierp.
Turek: Ruszyły zapisy na Noc w Bibliotece

Turek: Ruszyły zapisy na Noc w Bibliotece

7 sierp.
Turek: Biblioteczny piknik z sieciakami!

Turek: Biblioteczny piknik z sieciakami!

3 sierp.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama