niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wielki sukces turkowskiej oświaty

Wielki sukces turkowskiej oświaty - foto: freeimages.com / Yaroslav B
foto: freeimages.com / Yaroslav B 

Szkoły z naszego Miasta znalazły się w czołówce najlepszych szkół Wielkopolski. Wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego są potwierdzeniem profesjonalizmu edukacyjnego grona pedagogicznego oraz mozolnej i wytrwałej pracy gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 5 oraz ich rodziców.

Udowodniły to opublikowane na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu wyniki egzaminu gimnazjalnego, jaki uczniowie pisali w kwietniu tego roku. Egzamin gimnazjalny sprawdzają zewnętrzni egzaminatorzy. Podzielony jest na 3 części: humanistyczną, przyrodniczą-matematyczną oraz językową.

reklama

Z historii i WOS turkowscy gimnazjaliści zajęli 3 miejsce w Wielkopolsce wśród miast powiatowych (wyprzedza nas tylko Poznań i Gniezno), oraz 9 miejsce wśród wszystkich 226 wielkopolskich gmin. Egzamin z języka polskiego uplasował turkowskie gimnazja na 1 miejscu w Wielkopolsce wśród miast powiatowych i 12 wśród wszystkich gmin w województwie. Również przedmioty przyrodnicze dały nam wysokie miejsca: 4 miejsce wśród miast powiatowych i 13 spośród wszystkich gmin Wielkopolski. Wynik wiedzy matematycznej dał Turkowi 3 miejsce wśród miast powiatowych (wyprzedza nas tylko Poznań i Września) oraz 25 wśród wszystkich gmina w Wielkopolsce (w latach poprzednich było to miejsce około 45).

Równie wysokie wyniki gimnazjaliści osiągnęli z egzaminów językowych. Wynik z języka angielskiego na poziomie podstawowym dał nam 3 miejsce wśród miast powiatowych i 12 miejsce spośród wszystkich gmin w województwie. Z kolei wynik z angielskiego na poziomie rozszerzonym uplasował Turek na 2 miejscu wśród miast powiatowych (przed nami jest tylko Poznań) oraz 13 miejsce wśród wszystkich gmina Wielkopolski. Noty osiągnięte z języka niemieckiego na poziomie podstawowym dał naszemu miastu 1 miejsce w Wielkopolsce spośród miast powiatowych, oraz 7 w klasyfikacji wszystkich gmin. Z kolei wynik języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym uplasował turkowskie szkoły na 5 miejscu w Wielkopolsce wśród miast powiatowych oraz 18 miejsce spośród wszystkich wielkopolskich gmin.

Tak wysokie wynik szkół prowadzonych przez miasto Turek są potwierdzeniem, że oświata w Turku jest na najwyższym poziomie. Egzamin pisali bowiem uczniowie, którzy przed trzema laty osiągali średnie wynik na sprawdzianie szóstoklasisty, a teraz znaleźli się w czołówce najlepszych w Wielkopolsce. To potwierdzenie, że zastosowane w Turku rozwiązania oświatowe w pełni wykorzystają potencjał grona pedagogicznego szkół oraz bazę lokalową, która daje szansę pełnego rozwoju zdolności i umiejętności dzieci i młodzieży. Nie byłoby też takiego efektu gdyby nie wspólna praca uczniów i ich rodziców, kadry pedagogicznej i wszystkich pracowników oświaty.

reklama

materiał nadesłany

Wielki sukces turkowskiej oświaty - foto: materiał nadesłany

Podobne artykuły

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w...

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w egzaminach....

7 lip.
Wakacje, wakacje czas zacząć!  W

Wakacje, wakacje czas zacząć! W "piątce" zakończyli...

29 czerw.
Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci...

Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i...

21 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama