czwartek 13 sierpnia 2020

Elwiry, Hipolita, Radosławy

reklama

Turek: Małżonkowie z 65-letnim stażem

Turek: Małżonkowie z 65-letnim stażem
 

Małżeństwa z długoletnim stażem, zwłaszcza powyżej 50 lat, zdecydowanie należą do rzadkości. Dlatego w piątek, 29 czerwca 2018 r. burmistrz Romuald Antosik spotkał się z obchodzącym jubileusz 65 lat małżeństwa, Państwem Jadwigą i Janem Rogodzińskimi.

Żelazne gody Państwa Rogodzińskich to niecodzienne wydarzenie. Jest bardzo mało takich par, które w związku małżeńskich na dobre i złe wytrwali 65 lat. Udało się to Jadwidze i Janowi Rogodzińskim, którzy małżeństwo zawarli 30 czerwca 1953 r. w Warcie. Od 1961 r. mieszkają w Turku. W naszym mieście pan Jan Rogodziński jest znaną osobą. Przez całe swoje życie zawodowe związany z turkowską Państwową Strażą Pożarną oraz Ochotniczą Strażą Pożarną.

reklama

Małżonkowie doczekali się czworo dzieci: dwóch córek i dwóch synów; ośmiorga wnuków i dwojga prawnuków. Wciąż dopisuje im zdrowie, humor i wprost bije od nich wzajemny szacunek do siebie.

Burmistrz Romuald Antosik gratulował Państwu Rogodzińskim pięknego jubileuszu oraz życzył spokoju, pomyślności i zdrowia na dalsze lata wspólnego życia. Spotkanie z Małżonkami przebiegało w sympatycznej atmosferze, a Pan Jan okazało się, że jest żywą historią naszego Miasta.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za...

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za 2019...

3 lip.
Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta...

Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta w...

15 czerw.
Jubileusz 40. rocznicy święceń kapłańskich w...

Jubileusz 40. rocznicy święceń kapłańskich w parafii...

29 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama