sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Darmowe książki dla trzylatków!

Darmowe książki dla trzylatków! - foto: freeimages.com / tim & annette
foto: freeimages.com / tim & annette 

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zakwalifikowała się do ogólnopolskiego projektu „Mała książka - wielki człowiek” realizowanego przez Instytut Książki. Już jesienią trzylatki (dzieci z rocznika 2015) otrzymają specjalne Wyprawki Czytelnicze, zawierającą książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Udział w projekcie jest bezpłatny!

Turkowska biblioteka od dłuższego czasu prowadzi działania włączające do życia kulturalnego najmłodszych mieszkańców miasta. W tym roku dodatkowo otrzyma specjalne wsparcie od Instytutu Książki w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Od września 2018 roku podczas odwiedzin biblioteki Mały Czytelnik otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Podczas kolejnej wizyty zakończonej wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę do Karty, a po uzyskaniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

reklama

Liczymy, że projekt spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony rodziców i jesienią tego roku turkowska biblioteka zyska nowych, aktywnych czytelników a dzieci zaproszone do udziału w akcji staną się pełnoprawnymi uczestnikami i życia kulturalnego. Więcej szczegółów dotyczących projektu oraz dystrybucji Wyprawek już pod koniec wakacji.

Materiał nadesłany

Podobne artykuły

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w...

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w bibliotece...

z wczoraj
Ministerialne środki na promocję biblioteki. W...

Ministerialne środki na promocję biblioteki. W...

z wczoraj
Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

Jacek Hugo-Bader spotka się z czytelnikami w Turku

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama