Koncert: Bracia Cugowscy oraz Big Band Miasta Turku | 19 października 18:00 | wstęp wolny

środa 17 października 2018

Antonii, Ignacego, Wiktora

reklama

Turek: Starosta nie dał pozwolenia na modernizację OSiR

Turek: Starosta nie dał pozwolenia na modernizację OSiR - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

W odpowiedzi na tłumaczenia starosty dotyczące zablokowania przez niego modernizacji OSiR w Turku, informujemy jakie są fakty.

  1. W 2017 r. przygotowana została koncepcja modernizacji zniszczonych terenów OSiR i dokumentacja budowy centrum sportów plażowych. To kompleks boisk do siatkówki plażowej i piłki nożnej plażowej, z trybunami i strefą rekreacyjną, oraz przestrzenią, która zimą pełniłaby funkcję zadaszonego miejskiego lodowiska. To również skatepark, street workout i korty tenisowe (załączamy projekt modernizacji).
  2. Złożyliśmy wniosek do Starosty Tureckiego o pozwolenie na budowę centrum sportów plażowych.
  3. 9 marca 2018 r. starosta nie dał Miastu pozwolenia na budowę obiektu, co zaskutkowało nie złożeniem wniosku o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki (załączamy decyzję starosty).
  4. Miasto odwołało się od tej decyzji do Wojewody Wielkopolskiego.
  5. 31 marca 2018 r. minął termin składania wniosków o dofinansowanie budowy z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Wniosek można było złożyć tylko z pozwoleniem na budowę. Miasto straciło szansę na ok. 820 tys. zł dofinansowania (wartość całego projektu to kwota ok. 2,5 mln zł).
  6. 30 kwietnia 2018 r. Wojewoda Wielkopolski uchylił decyzję starosty, wskazując, że została ona wydana z „naruszeniem przepisów postępowania” (załączamy decyzję Wojewody Wielkopolskiego).
  7. W wyniku działań starosty Miasto Turek nie złożyło wniosku o dofinansowanie i nie może zmodernizować dalszej części OSiR przy ul. Armii Krajowej.

Takie są fakty, które niestety zostały pominięte przez starostę w jego informacjach udzielonych mediom.

reklama

Urząd Miejski w Turku

Podobne artykuły

Wywiad: Co nas czeka na I Festiwalu Smaków Food...

Wywiad: Co nas czeka na I Festiwalu Smaków Food...

15 paźd.
Turek: Zakończyła się budowa ul. 650-lecia

Turek: Zakończyła się budowa ul. 650-lecia

15 paźd.
Po raz pierwszy Festiwal Smaków Food Trucków w...

Po raz pierwszy Festiwal Smaków Food Trucków w Turku!

12 paźd.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama