niedziela 16 maja 2021

Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

13°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Turek: Starosta nie dał pozwolenia na modernizację OSiR

Turek: Starosta nie dał pozwolenia na modernizację OSiR - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

W odpowiedzi na tłumaczenia starosty dotyczące zablokowania przez niego modernizacji OSiR w Turku, informujemy jakie są fakty.

  1. W 2017 r. przygotowana została koncepcja modernizacji zniszczonych terenów OSiR i dokumentacja budowy centrum sportów plażowych. To kompleks boisk do siatkówki plażowej i piłki nożnej plażowej, z trybunami i strefą rekreacyjną, oraz przestrzenią, która zimą pełniłaby funkcję zadaszonego miejskiego lodowiska. To również skatepark, street workout i korty tenisowe (załączamy projekt modernizacji).
  2. Złożyliśmy wniosek do Starosty Tureckiego o pozwolenie na budowę centrum sportów plażowych.
  3. 9 marca 2018 r. starosta nie dał Miastu pozwolenia na budowę obiektu, co zaskutkowało nie złożeniem wniosku o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki (załączamy decyzję starosty).
  4. Miasto odwołało się od tej decyzji do Wojewody Wielkopolskiego.
  5. 31 marca 2018 r. minął termin składania wniosków o dofinansowanie budowy z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Wniosek można było złożyć tylko z pozwoleniem na budowę. Miasto straciło szansę na ok. 820 tys. zł dofinansowania (wartość całego projektu to kwota ok. 2,5 mln zł).
  6. 30 kwietnia 2018 r. Wojewoda Wielkopolski uchylił decyzję starosty, wskazując, że została ona wydana z „naruszeniem przepisów postępowania” (załączamy decyzję Wojewody Wielkopolskiego).
  7. W wyniku działań starosty Miasto Turek nie złożyło wniosku o dofinansowanie i nie może zmodernizować dalszej części OSiR przy ul. Armii Krajowej.

Takie są fakty, które niestety zostały pominięte przez starostę w jego informacjach udzielonych mediom.

reklama

Urząd Miejski w Turku

Podobne artykuły

Stary dworzec w Tuliszkowie już nie straszy....

Stary dworzec w Tuliszkowie już nie straszy....

14 maj.
Zakończono konsultacje w sprawie skateparku....

Zakończono konsultacje w sprawie skateparku....

11 maj.
W Gminie Turek powstanie 351 instalacji...

W Gminie Turek powstanie 351 instalacji...

6 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama