poniedziałek 03 października 2022

Bogumiła, Gerarda, Józefy

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turek: Po 23:00 alkoholu w sklepie nie kupisz

Turek: Po 23:00 alkoholu w sklepie nie kupisz - foto: foto: freeimages.com / Michal Zacharzewski
foto: foto: freeimages.com / Michal Zacharzewski 

We wtorek, 21 sierpnia 2018 r. w Tureckim Inkubatorze Przedsiębiorczości, odbyła się zwołana w trybie nadzwyczajnym sesja Rady Miejskiej Turku.

Obrady rozpoczęły się o godz. 15.00 w sali konferencyjnej. Sesja zwołana została w związku z podjęciem uchwały w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania na terenie Gminy Miejskiej Turek miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

reklama

Po otwarciu sesji i stwierdzeniu quorum Przewodniczący Rady odczytał stanowiska samorządów osiedlowych w sprawie ww. uchwały i otworzył dyskusję. Radni omówili kwestię odległości punktów sprzedaży napojów alkoholowych od miejsc chronionych, ograniczenia sprzedaży alkoholu w godzinach nocnych oraz zmniejszenia liczby zezwoleń na sprzedaż.

Głos w dyskusji zabrała Elżbieta Piąstka kierownik Ośrodka Wsparcia przy MOPS, która podkreśliła, iż alkohol nie jest produktem pierwszej potrzeby a celem uchwały jest ograniczenie jego dostępności, co w konsekwencji doprowadzi do zmniejszenia spożycia. Swoją opinię wyraził również Zastępca Burmistrza Jerzy Kurzawa stwierdzając, że odległość punktów sprzedaży od miejsc chronionych ma bardzo duży wpływ na młodzież.

Po zakończonej dyskusji radni przystąpili do głosowania. Ustalono ograniczenie w godzinach nocnych w sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży w godzinach od 23 do 6. Uchwała została przyjęta siedemnastoma głosami.

Źródło: miastoturek.pl

reklama

*tytuł pochodzi od Redakcji

foto: Marcin Derucki2
foto: Marcin Derucki3
foto: Marcin Derucki4
foto: Marcin Derucki5
foto: Marcin Derucki6
foto: Marcin Derucki7
foto: Marcin Derucki8

Podobne artykuły

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w...

Wójt Mikołajczyk nie zamknie szkoły w Słodkowie....

26 wrz.
Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Alkomat - twój sposób na spokojną jazdę samochodem

Alkomat - twój sposób na spokojną jazdę samochodem

10 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama