środa 12 sierpnia 2020

Hilarii, Juliana, Lecha

reklama

Pierwszy dzwonek dla 2575 uczniów

Pierwszy dzwonek dla 2575 uczniów
 

2575 uczniów rozpoczęło dzisiaj, tj. 3 września 2018 r. naukę w turkowskich szkołach podstawowych i oddziałach gimnazjalnych. Ten rok szkolny będzie ostatecznym pożegnaniem z wygaszanymi gimnazjami i pierwszym, w którym mury szkół opuszczą ósmoklasiści.

Najmniejszą turkowską szkołą jest Szkoła Podstawowa nr 4, gdzie naukę w roku szkolnym 2018/2019 pobierać będzie 582 uczniów. Po raz pierwszy w mury szkolne wkroczyło tutaj 89 siedmiolatków. Drugą od względem wielkości szkół, która po wakacjach powitała dzisiaj swoich uczniów, jest Szkoła Podstawowa nr 1 z oddziałami gimnazjalnymi. Tutaj uczyć się będzie 773 młodych ludzi. Wśród nich jest 58 pierwszaków oraz 121 gimnazjalistów z klas trzecich dawnego gimnazjum. Najwięcej radości dzisiaj było w Szkole Podstawowej nr 5 z oddziałami gimnazjalnymi. Najwięcej, bo w tym roku szkolnym w „Piątce” uczyć się będzie 1220 uczniów. 125 z nich dopiero rozpocznie swoją przygodę ze szkołą. Z kolei ostatni rocznik dawnego gimnazjum, liczący 123 osoby, zakończy naukę w tej szkole. Podobnie jak ósmoklasiści we wszystkich szkołach podstawowych.

reklama

W uroczystościach rozpoczęcia roku szkolnego uczestniczyli burmistrzowie Romuald Antosik i Joanna Misiak-Kędziora oraz przedstawiciele samorządu miejskiego w osobach radnych Rady Miejskiej.

Zdjęcia z rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej nr 4.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

4 sierp.
Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów w...

Rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów w szkołach w...

16 czerw.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100. rocznicę Świętego...

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama