niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Turek: Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty

Turek: Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

Obchody jubileuszu 20 rocznicy powstania Środowiskowego Domu Samopomocy w Turku stały się okazją do uroczystego otwarcia nowej siedziby ŚDS, która znajduje się w budynku „S” Ochotniczej Straży Pożarnej, z wejściem od ulicy Browarnej.

Uroczystość zaczęła się od poświęcenia obiektu przez księdza Marka Kasika. Następnie odbyło się przecięcie wstęgi, z udziałem burmistrza Romualda Antosika i Łukasza Krysztofiaka, dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. W dalszej części wszyscy wkroczyli w progi nowego obiektu, gdzie swoje wystąpienie miał Tomasz Naglewski, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy.

reklama

Środowiskowy Dom Samopomocy od 20 lat swoją siedzibę miał przy ul. Matejki. Przez te lata kilkadziesiąt dorosłych osób niepełnosprawnych spotykało się tam na wszelkiego rodzaju zajęciach, m.in. mających im ułatwić samodzielne życie. Z biegiem lat instytucja i jej aktywność rosły, a warunki przy ul. Matejki pogarszały się. Stąd decyzja w 2013 r. o nowej siedzibie. Taka znalazła się w opuszczonym budynku „C” Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku.

Adaptację przeprowadzono głównie z dotacji Wojewody Wielopolskiego (ok. 800 tys. zł) oraz Miasta Turek. Łączna wartość przystosowania obiektu na działalność ŚDS to 924 tys. zł. Sporo kosztowało także wyposażenie placówki. Wojewoda Wielkopolski na ten cel przekazał ok. 80 tys. zł.

Dyrektor Naglewski podkreślił i podziękował za szczególne zaangażowanie w przebieg adaptacji obiektu burmistrzowi Romualdowi Antosikowi i miejskim urzędnikom. Podziękowania za ciężką pracę i zaangażowanie skierował również do kardy Domu.

reklama

Występem artystycznym wszystkim gościom z kolei podziękowali uczestnicy zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy. Jak na jubileusz przystało, wspomniane zostało minione 20 lat pracy. Na zakończenie wszyscy zwiedzili nową siedzibę, w której dla uczestników są zorganizowane salki tematyczne, jak np. salka prac kuchennych, salka zajęć komputerowych, salka zajęć ręcznych czy pokój ciszy.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

50-lecie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

50-lecie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

14 wrz.
Poczet OSP Turek na warszawskich obchodach...

Poczet OSP Turek na warszawskich obchodach 100-lecia...

9 wrz.
Jubileusz pożycia małżeńskiego w gminie Tuliszków

Jubileusz pożycia małżeńskiego w gminie Tuliszków

9 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama