czwartek 13 grudnia 2018

Dalidy, Juliusza, Łucji

reklama

Turek: Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty

Turek: Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

Obchody jubileuszu 20 rocznicy powstania Środowiskowego Domu Samopomocy w Turku stały się okazją do uroczystego otwarcia nowej siedziby ŚDS, która znajduje się w budynku „S” Ochotniczej Straży Pożarnej, z wejściem od ulicy Browarnej.

Uroczystość zaczęła się od poświęcenia obiektu przez księdza Marka Kasika. Następnie odbyło się przecięcie wstęgi, z udziałem burmistrza Romualda Antosika i Łukasza Krysztofiaka, dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. W dalszej części wszyscy wkroczyli w progi nowego obiektu, gdzie swoje wystąpienie miał Tomasz Naglewski, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy.

reklama

Środowiskowy Dom Samopomocy od 20 lat swoją siedzibę miał przy ul. Matejki. Przez te lata kilkadziesiąt dorosłych osób niepełnosprawnych spotykało się tam na wszelkiego rodzaju zajęciach, m.in. mających im ułatwić samodzielne życie. Z biegiem lat instytucja i jej aktywność rosły, a warunki przy ul. Matejki pogarszały się. Stąd decyzja w 2013 r. o nowej siedzibie. Taka znalazła się w opuszczonym budynku „C” Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku.

Adaptację przeprowadzono głównie z dotacji Wojewody Wielopolskiego (ok. 800 tys. zł) oraz Miasta Turek. Łączna wartość przystosowania obiektu na działalność ŚDS to 924 tys. zł. Sporo kosztowało także wyposażenie placówki. Wojewoda Wielkopolski na ten cel przekazał ok. 80 tys. zł.

Dyrektor Naglewski podkreślił i podziękował za szczególne zaangażowanie w przebieg adaptacji obiektu burmistrzowi Romualdowi Antosikowi i miejskim urzędnikom. Podziękowania za ciężką pracę i zaangażowanie skierował również do kardy Domu.

reklama

Występem artystycznym wszystkim gościom z kolei podziękowali uczestnicy zajęć w Środowiskowym Domu Samopomocy. Jak na jubileusz przystało, wspomniane zostało minione 20 lat pracy. Na zakończenie wszyscy zwiedzili nową siedzibę, w której dla uczestników są zorganizowane salki tematyczne, jak np. salka prac kuchennych, salka zajęć komputerowych, salka zajęć ręcznych czy pokój ciszy.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Malanów: 10 lat Stowarzyszenia Emerytów

Malanów: 10 lat Stowarzyszenia Emerytów

18 paźd.
Lokalny rekord w resuscytacji kolejny raz pobity!

Lokalny rekord w resuscytacji kolejny raz pobity!

16 paźd.
Turek: Podwójne święto w Szkole Podstawowej nr 5

Turek: Podwójne święto w Szkole Podstawowej nr 5

15 paźd.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama