sobota 15 sierpnia 2020

Marii, napoleona, Stelii

reklama

Jesienne spotkanie młodzieży z Turku i Wiesmoor

Jesienne spotkanie młodzieży z Turku i Wiesmoor
 

Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku wraz z organizatorkami, panią Aleksandrą Ciszewską oraz panią Elżbieta Pacześną, po raz kolejny brała udział w wymianie młodzieży z zaprzyjaźnioną szkołą KGS Wiesmoor/Niemcy. Spotkanie odbywało się w dniach 23 - 29 września 2018. Głównym celem była integracja młodzieży obu państw, poznanie życia codziennego niemieckiej rodziny, uczenie tolerancji i otwartości na drugiego człowieka. Ważnym elementem było rozwijanie kompetencji językowych, a tym samym wzmocnienie motywacji do nauki języków obcych. Obie polskie szkoły poprzez organizację wymiany przyczyniają się do wzmacniania partnerstwa między miastem Turek i Wiesmoor.

Wśród licznych atrakcji przygotowanych przez naszych gospodarzy największą frajdę sprawiło uczniom pływanie kajakami i gra w mini golfa 3D. Do codziennych obowiązków należał udział w lekcjach razem z dziećmi niemieckimi. Dzięki temu uczniowie mieli możliwość porównania obu systemów szkolnictwa. Grupa zwiedziła lokalne muzeum, w którym Burmistrz Miasta Wiesmoor, pan Friedrich Völler opowiedział o historii miasta i regionu. Odpoczęliśmy tam przy filiżance fryzyjskiej, tradycyjnej herbaty oraz charakterystycznym dla tego regionu chlebie z rodzynkami. Ciekawym sposobem poznania miasta było Stadtreally podczas którego młodzież miała zadanie odnaleźć i sfotografować najbardziej charakterystyczne miejsca. Niemieckie rodziny natomiast zadbały o urozmaicenie programu wypełniając czas wolny uczniów wyjazdami nad morze, grą w kręgle, udziałem w treningach, wyjściem na basen, lody i pizzę. Na pożegnalnym grillu w OSP w Wiesmoor niemieccy uczniowie otrzymali gadżety przekazane przez Urząd Miasta w Turku. Pobyt w Wiesmoor dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. Przy pożegnaniu pojawiły się łzy i zapewnienia kontynuacji nawiązanych przyjaźni.

reklama

Wymianę polsko-niemiecka jak co roku współfinansują rodzice uczniów oraz Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

4 sierp.
Wakacyjne remonty w podstawówkach i przedszkolach

Wakacyjne remonty w podstawówkach i przedszkolach

22 lip.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 zakończyli...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 zakończyli naukę....

28 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama