poniedziałek 10 grudnia 2018

Danieli, Bohdana, Julii

reklama

Turek: Harcerski Start

Turek: Harcerski Start
 

6 października harcerze z Powiatu Tureckiego spotkali się na Harcerskim Starcie, aby wspólnie rozpocząć nowy rok harcerski.

Jak co roku piękna pogoda w sobotnie przedpołudnie towarzyszyła harcerzom, którzy spotkali się w turkowskim lesie, aby wspólnie zainaugorować nowy rok harcerski podczas Złazu "Śladami Złotego Tura", którego była to już 6 edycja. Na Starcie zjawiło się ponad 100 zuchów i harcerzy z drużyn: 58 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Rivendell" z Turku, 16 Drużyny Starszoharcerskiej "Szare Wilki" z Turku, 15 Drużyny Starszoharcerskiej "Stonoga" z Władysławowa, 8 Drużyny Harcerskiej Nieprzeztartego Szlaku "Europejczycy" działającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku, 12 Drużyny Starszoharcerskiej "Iskry" z Malanowa, 5 Gromady Zuchowej "Leśne Skrzaty" z Władysławowa, 4 Gromady Zuchowej "Tokarskie Serca" oraz 10 Drużyny Harcerskiej "Tokarskie Orły" z Tokar, 2 Gromady Zuchowej "Tęczowe Gumisie" z Turku.

reklama

Spotkanie rozpoczęło się oficjalnym apelem, podczas którego drużyny zameldowały swoją obecność zdając raport Komendantowi Złazu, a następnie po raz pierwszy w nowym roku harcerskim zostały przywitane przez Komendanta Hufca hm. Roberta Chmielewskiego. Każdy nasz harcerski start wiąże się z grą terenową, która była kolejnym punktem Złazu. Podczas jej trwania drużyny wyruszyły w trasę po lesie, gdzie ich zadaniem było między innymi ułożenie Godła oraz ułożenie okrzyku nawiązująceggo do zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. W między czasie podczas oczekiwania na wyruszenie w trasę drużyny pląsały we wspólnym kręgu. Po powrocie z gry terenowej na rozgrzanie i odnowienie energii na uczestników czekała gorąca grochówka.

Tak pozytywnym i przede wszystkim wspólnym spędzeniem czasu naładowani energią i nowymi pomysłami wkraczamy w nowy rok harcerski. Cieszymy się, że nasza społeczność Hufca ZHP Turek z roku na rok pokazuje swoją siłę i liczebność. Uradowani widząc uśmiech na twarzy wszystkich zuchów i harcerzy życzymy, aby ten rok przyniósł jeszcze więcej radości i sukcesów, a drużynowym owocnej pracy. Czuwaj!

pwd. Michał Kałużny
Zespół Promocji i Informacji Hufca ZHP Turek

Podobne artykuły

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka...

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka...

26 czerw.
III Ogólnopolski Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku

III Ogólnopolski Zlot Drużyn Nieprzetartego Szlaku

30 mrz.
Pokonując Granice...

Pokonując Granice...

11-10-2017
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama