środa 26 czerwca 2019

Jana, Pauliny, Rudolfiny

reklama

Turek: Harcerski Start

Turek: Harcerski Start
 

6 października harcerze z Powiatu Tureckiego spotkali się na Harcerskim Starcie, aby wspólnie rozpocząć nowy rok harcerski.

Jak co roku piękna pogoda w sobotnie przedpołudnie towarzyszyła harcerzom, którzy spotkali się w turkowskim lesie, aby wspólnie zainaugorować nowy rok harcerski podczas Złazu "Śladami Złotego Tura", którego była to już 6 edycja. Na Starcie zjawiło się ponad 100 zuchów i harcerzy z drużyn: 58 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej "Rivendell" z Turku, 16 Drużyny Starszoharcerskiej "Szare Wilki" z Turku, 15 Drużyny Starszoharcerskiej "Stonoga" z Władysławowa, 8 Drużyny Harcerskiej Nieprzeztartego Szlaku "Europejczycy" działającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku, 12 Drużyny Starszoharcerskiej "Iskry" z Malanowa, 5 Gromady Zuchowej "Leśne Skrzaty" z Władysławowa, 4 Gromady Zuchowej "Tokarskie Serca" oraz 10 Drużyny Harcerskiej "Tokarskie Orły" z Tokar, 2 Gromady Zuchowej "Tęczowe Gumisie" z Turku.

reklama

Spotkanie rozpoczęło się oficjalnym apelem, podczas którego drużyny zameldowały swoją obecność zdając raport Komendantowi Złazu, a następnie po raz pierwszy w nowym roku harcerskim zostały przywitane przez Komendanta Hufca hm. Roberta Chmielewskiego. Każdy nasz harcerski start wiąże się z grą terenową, która była kolejnym punktem Złazu. Podczas jej trwania drużyny wyruszyły w trasę po lesie, gdzie ich zadaniem było między innymi ułożenie Godła oraz ułożenie okrzyku nawiązująceggo do zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. W między czasie podczas oczekiwania na wyruszenie w trasę drużyny pląsały we wspólnym kręgu. Po powrocie z gry terenowej na rozgrzanie i odnowienie energii na uczestników czekała gorąca grochówka.

Tak pozytywnym i przede wszystkim wspólnym spędzeniem czasu naładowani energią i nowymi pomysłami wkraczamy w nowy rok harcerski. Cieszymy się, że nasza społeczność Hufca ZHP Turek z roku na rok pokazuje swoją siłę i liczebność. Uradowani widząc uśmiech na twarzy wszystkich zuchów i harcerzy życzymy, aby ten rok przyniósł jeszcze więcej radości i sukcesów, a drużynowym owocnej pracy. Czuwaj!

pwd. Michał Kałużny
Zespół Promocji i Informacji Hufca ZHP Turek

Podobne artykuły

Harcerskie

Harcerskie "Spiewogranie" już dziś na dziedzińcu...

6 czerw.

"Harcerskie Spotkanie z Książką". Niezwykły zlot...

9 kw.
Biwak harcerski z okazji Dnia Myśli Braterskiej

Biwak harcerski z okazji Dnia Myśli Braterskiej

27 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama