poniedziałek 10 grudnia 2018

Danieli, Bohdana, Julii

reklama

Naucz się grać w szachy. Biblioteka zaprasza na warsztaty

Naucz się grać w szachy. Biblioteka zaprasza na warsztaty
 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku ogłasza zapisy na zajęcia nauki gry w szachy.

O korzyściach płynących z nauki gry w szachy nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Rozwój pamięci, umiejętności myślenia zarówno logicznego, strategicznego, jak i abstrakcyjnego, kreatywności i wyobraźni przestrzennej – to tylko niektóre z nich. Dzięki nauce gry w szachy dzieci zdobywają umiejętności komunikacyjne oraz te potrzebne do rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji.

reklama

A to nie koniec zalet. Jak to w grach bywa: raz się wygrywa, raz się przegrywa – szachy uczą pokory, cierpliwości, szacunku do przeciwnika, radzenia sobie z porażkami, ale również planowania, dyscypliny, determinacji, odpowiedzialności, wyciągania prawidłowych wniosków, uczciwego współzawodnictwa. Poprawiają koncentrację, dodają odwagi i pewności siebie. Ponadto sprzyjają w kształtowaniu motywacji niezbędnej do osiągania wyznaczonych celów, uczą systematyczności, rozwijają zdolności matematyczne i czytania ze zrozumieniem.

Nauka gry w szachy rozwija dziecko wszechstronnie, co sprzyja jego edukacji. Zauważono, że dzieci grające w szachy szybciej się uczą i osiągają lepsze wyniki w nauce w porównaniu z ich niegrającymi rówieśnikami.

Zajęcia w Bibliotece skierowane są do dzieci w wieku szkolnym od 6 do 12 lat.

reklama

Zapraszamy zarówno osoby, które już potrafią grać, jak i osoby, które chciałyby się nauczyć. Spotkania w dwóch grupach, podzielonych ze względu na stopień zaawansowania, odbywać się będą w każdy czwartek o godzinach 16.30 i 17.30.

Zapisy przyjmowane są w Piwnicy Talentów, tel. 63 278 51 34 wewn. 19. (w godz. od 11.00 do 16.00). Zajęcia płatne.

Materiał prasowy MBP Turek

Podobne artykuły

Wideo: Literatura jazzem barwiona

Wideo: Literatura jazzem barwiona

21 list.
Już w sobotę: Gala poetycka z jazzem w tle

Już w sobotę: Gala poetycka z jazzem w tle

14 list.
Turek: Koncert w bibliotece

Turek: Koncert w bibliotece

30 paźd.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama