środa 26 czerwca 2019

Jana, Pauliny, Rudolfiny

reklama

Naucz się grać w szachy. Biblioteka zaprasza na warsztaty

Naucz się grać w szachy. Biblioteka zaprasza na warsztaty
 

Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku ogłasza zapisy na zajęcia nauki gry w szachy.

O korzyściach płynących z nauki gry w szachy nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Rozwój pamięci, umiejętności myślenia zarówno logicznego, strategicznego, jak i abstrakcyjnego, kreatywności i wyobraźni przestrzennej – to tylko niektóre z nich. Dzięki nauce gry w szachy dzieci zdobywają umiejętności komunikacyjne oraz te potrzebne do rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji.

reklama

A to nie koniec zalet. Jak to w grach bywa: raz się wygrywa, raz się przegrywa – szachy uczą pokory, cierpliwości, szacunku do przeciwnika, radzenia sobie z porażkami, ale również planowania, dyscypliny, determinacji, odpowiedzialności, wyciągania prawidłowych wniosków, uczciwego współzawodnictwa. Poprawiają koncentrację, dodają odwagi i pewności siebie. Ponadto sprzyjają w kształtowaniu motywacji niezbędnej do osiągania wyznaczonych celów, uczą systematyczności, rozwijają zdolności matematyczne i czytania ze zrozumieniem.

Nauka gry w szachy rozwija dziecko wszechstronnie, co sprzyja jego edukacji. Zauważono, że dzieci grające w szachy szybciej się uczą i osiągają lepsze wyniki w nauce w porównaniu z ich niegrającymi rówieśnikami.

Zajęcia w Bibliotece skierowane są do dzieci w wieku szkolnym od 6 do 12 lat.

reklama

Zapraszamy zarówno osoby, które już potrafią grać, jak i osoby, które chciałyby się nauczyć. Spotkania w dwóch grupach, podzielonych ze względu na stopień zaawansowania, odbywać się będą w każdy czwartek o godzinach 16.30 i 17.30.

Zapisy przyjmowane są w Piwnicy Talentów, tel. 63 278 51 34 wewn. 19. (w godz. od 11.00 do 16.00). Zajęcia płatne.

Materiał prasowy MBP Turek

Podobne artykuły

Przyjdź i zrób własny papier! Kolejne warsztaty...

Przyjdź i zrób własny papier! Kolejne warsztaty w...

10 czerw.
Spotkaj się z Rafałem Witkiem w miejskiej...

Spotkaj się z Rafałem Witkiem w miejskiej bibliotece

6 czerw.
Z biblioteką po wielki skarb!

Z biblioteką po wielki skarb!

5 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama