poniedziałek 10 grudnia 2018

Danieli, Bohdana, Julii

reklama

Wykład: Admirał Józef Unrug - twórca polskiej floty wojennej

Wykład: Admirał Józef Unrug - twórca polskiej floty wojennej
 

W piątek 12 października 2018 r. o godz. 18.00 w Muzeum Miasta Turku im. J. Mehoffera odbędzie się wykład pn. "Admirał Józef Unrug – twórca polskiej floty wojennej". Jego bohaterem będzie admirał Józef Michał Unrug, dowódca obrony wybrzeża w kampanii wrześniowej, pochodzący z rodu właścicieli Sulmowa w gminie Goszczanów. Postać admirała przybliży Jan Czarnek, historyk, badacz dziejów Goszczanowa i jego okolic.

Admirał urodził się w Niemczech. W czasie I wojny światowej dowodził okrętami podwodnymi armii niemieckiej. Po zakończeniu działań wojennych wstąpił do odradzającej się Marynarki Wojennej. W latach 20. i 30. dowodził flotą i obszarem nadmorskim, a podczas kampanii wrześniowej obroną wybrzeża. Był potomkiem rodziny Unrugów, która od 1850 r. władała wsią Sulmów.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Spotkanie z podróżnikiem w turkowskim muzeum

Spotkanie z podróżnikiem w turkowskim muzeum

4 grudz.
Uczniowie

Uczniowie "Piątki" laureatami konkursu PTTK

30 list.
Konkurs

Konkurs "Sławne Turkowianki" oraz "Piłsudski na...

26 list.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama