środa 26 czerwca 2019

Jana, Pauliny, Rudolfiny

reklama

Wykład: Admirał Józef Unrug - twórca polskiej floty wojennej

Wykład: Admirał Józef Unrug - twórca polskiej floty wojennej
 

W piątek 12 października 2018 r. o godz. 18.00 w Muzeum Miasta Turku im. J. Mehoffera odbędzie się wykład pn. "Admirał Józef Unrug – twórca polskiej floty wojennej". Jego bohaterem będzie admirał Józef Michał Unrug, dowódca obrony wybrzeża w kampanii wrześniowej, pochodzący z rodu właścicieli Sulmowa w gminie Goszczanów. Postać admirała przybliży Jan Czarnek, historyk, badacz dziejów Goszczanowa i jego okolic.

Admirał urodził się w Niemczech. W czasie I wojny światowej dowodził okrętami podwodnymi armii niemieckiej. Po zakończeniu działań wojennych wstąpił do odradzającej się Marynarki Wojennej. W latach 20. i 30. dowodził flotą i obszarem nadmorskim, a podczas kampanii wrześniowej obroną wybrzeża. Był potomkiem rodziny Unrugów, która od 1850 r. władała wsią Sulmów.

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Drapieżne ptaki oraz spotkanie z Markiem...

Drapieżne ptaki oraz spotkanie z Markiem Tomalikiem....

19 maj.

"Noc Muzeów" czyli wieczór pełen atrakcji

13 maj.
Amerykańskie klimaty w turkowskim muzeum już od...

Amerykańskie klimaty w turkowskim muzeum już od piątku

9 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama