środa 14 listopada 2018

Emila, Laury, Rogera

reklama

Lokalny rekord w resuscytacji kolejny raz pobity!

Lokalny rekord w resuscytacji kolejny raz pobity! - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

164 osób wzięło udział w dzisiejszej (16 października) akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo–oddechowej. To o 8 osób więcej niż w roku ubiegłym. Tym samym lokalny rekord został pobity, a cegiełka do ogólnokrajowej akcji dołożona.

Celem inicjatywy jest edukacja społeczeństwa w udzielaniu pierwszej pomocy w przypadku nagłego zaniku krążenia. Organizatorem turkowskiej edycji akcji jest Fundacja Złota Godzina, Ochotnicza Straż Pożarna w Turku. Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów "Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca" pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Polskiej Rady Resuscytacji.

reklama

M. Derucki

Podobne artykuły

Pobijmy rekord w ratowaniu życia!

Pobijmy rekord w ratowaniu życia!

14 paźd.
Turek: Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty

Turek: Środowiskowy Dom Samopomocy otwarty

20 wrz.
Wielkie szkolenie z pierwszej pomocy....

Wielkie szkolenie z pierwszej pomocy. Przeszkolonych...

11 czerw.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama