czwartek 09 kwietnia 2020

Mai, Marcelego, Wadima

reklama

"Kocham Cię Polsko" po turkowsku

foto: Marcin Derucki 

Wielki turniej „Kocham Cię Polsko” przeprowadzono 16 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4. We wspólnej zabawie z polskimi akcentami wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz burmistrzowie Turku.

Organizatorami turnieju byli nauczyciele „Czwórki”, którym pomogli uczniowie. Do zabawy zaprosili 14 bezpośrednich uczestników, stanowiących dwie drużyny, oraz społeczność szkolną w roli rozśpiewanej i głośnej widowni, kibicującej wybranym zespołom.

reklama

W piętnastu różnych konkurencjach rywalizowały dwa zespoły: Drużyna Kasi (Katarzyny Janas – szkolnego pedagoga) oraz Drużyna Basi (Barbary Kaczmarek – nauczycielki wychowania wczesnoszkolnego). Każda z drużyn składała się z dwóch uczniów, dwóch rodziców, Pani Dyrektor bądź Zastępcy Dyrektora Szkoły oraz burmistrza Romualda Antosika (w Drużynie Basi) i wiceburmistrza Jerzego Kurzawy (w Drużynie Kasi). Te siedmioosobowe ekipy przeszły istny test wiedzy o wszystkim, co polskie. Zostali sprawdzeni w kalamburach, zabawie „kto jest kim”, jaka to piosenka, w zagadkach, polszczyźnie w przebraniu z literami i wielu innych.

Cały czas zawodników wspierała wesoła i głośna widownia. Pomiędzy poszczególnymi konkurencjami śpiewano polskie karaoke. Do ostatniej konkurencji jednym punktem powadziła Drużyna Kasi. Dopiero w ostatnim zadaniu Drużyna Basi wylosowała pytanie za 50 pkt i prawidłowo odpowiedziała na pytanie, wygrywając cały turniej przewagą 36 punktów.

Na zakończenie rozdano zaskakujące nagrody i wszyscy razem zaśpiewali piosenkę „Kocham Cię Polsko”, a w górę wystrzeliło biało-czerwone konfetti. Były również podziękowania: od dyrektor Marii Kukulskiej dla wszystkich za wspólną zabawę i od burmistrza Romualda Antosika za zaproszenie, współpracę i wyjątkową atmosferę panującą w szkole.
źródło: miastoturek.pl

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Jak w takich warunkach...

Listy do redakcji: Jak w takich warunkach...

1 kw.
Komunikat UM Turek w związku z wprowadzeniem...

Komunikat UM Turek w związku z wprowadzeniem Stanu...

14 mrz.
Podwójny sukces ucznia z SP4

Podwójny sukces ucznia z SP4

26 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama