niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

21°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Wesprzyj turkowskie cmentarze. We środę rusza zbiórka

Wesprzyj turkowskie cmentarze. We środę rusza zbiórka - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Już po raz trzeci w naszym mieście, w okresie święta Wszystkich Świętych, organizowana jest kwesta na rzecz turkowskich nekropolii. Kwestujących wolontariuszy będzie można spotkać od 31 października na turkowskich na cmentarzach położonych przy ul. Fryderyka Chopina.

Celem tegorocznej zbiórki jest zebranie funduszy, które będą przeznaczone na prace związane z renowacją cmentarza, czyszczeniem płyt nagrobnych grobów, które są pozbawione opieki rodzin i znajdują się na cmentarzach parafialnych w Turku oraz cmentarzu ewangelickim. Planowane jest także wykonanie tablicy, na której będzie można znaleźć informacje o grobach zasłużonych turkowian oraz innych grobach posiadających wartość historyczną.

reklama

W roku 2016 Ziemi Turkowskiej udało zebrać się 2008,12 zł, które przeznaczono na renowację płyty nagrobnej Włodzimierza Konstantego Borzysławskiego, turkowskiego powstańca styczniowego. Pieniądze zebrane w roku 2017 r. (kwota 4 539,16 zł) przekazane zostały w większości Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Turku na rzecz zachowania wartości historycznej cmentarza ewangelickiego w Turku poprzez renowację starych nagrobków.

Wszystkie osoby, które chcą się przyłączyć do akcji, proszone są o kontakt pod nr tel. 731 213 401 lub mailowo poprzez adres biuro@ziemiaturkowska.pl

reklama

Organizatorem zbiórki jest stowarzyszenie Ziemia Turkowska. Zbiórka zarejestrowana jest pod nr 2018/4356/OR.

M. Derucki

Podobne artykuły

 Podziękowania dla OSP Luboń od druhów z...

Podziękowania dla OSP Luboń od druhów z Międzylesia

9 lip.
Paulina chce znów cieszyć się życiem i rodziną....

Paulina chce znów cieszyć się życiem i rodziną....

5 lip.
Listy do redakcji: Radni Klubu Ziemia Turkowska...

Listy do redakcji: Radni Klubu Ziemia Turkowska za...

27 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama