czwartek 06 sierpnia 2020

Jakuba, Sławy, Wincentego

reklama

Trwa III kwesta na rzecz turkowskich nekropolii

Trwa III kwesta na rzecz turkowskich nekropolii - foto: Marcin Derucki
foto: Marcin Derucki 

Już po raz trzeci w naszym mieście, w okresie święta Wszystkich Świętych, organizowana jest kwesta na rzecz turkowskich nekropolii. Kwestujących wolontariuszy można spotkać od 31 października na cmentarzach położonych przy ul. Fryderyka Chopina. Zbiórka potrwa do 2 listopada.

Celem tegorocznej zbiórki jest zebranie funduszy, które będą przeznaczone na prace związane z renowacją cmentarza, czyszczeniem płyt nagrobnych grobów, które są pozbawione opieki rodzin i znajdują się na cmentarzach parafialnych w Turku oraz cmentarzu ewangelickim. Planowane jest także wykonanie tablicy, na której będzie można znaleźć informacje o grobach zasłużonych turkowian oraz innych grobach posiadających wartość historyczną.

reklama

Dzięki wsparciu turkowian, za pieniądze z ubiegłorocznej zbiórki Parafia Ewangelicko-Augsburska w Turku wyremontowała dach na grobowcu rodziny Penthrów (cmentarz ewangelicko-augsburski, ul. Chopina w Turku). Pieniądze ze zbiórki w 2016 r. przeznaczono na renowację płyty nagrobnej Włodzimierza Konstantego Borzysławskiego, turkowskiego powstańca styczniowego.

Organizatorem zbiórki jest stowarzyszenie Ziemia Turkowska. Zbiórka zarejestrowana jest pod nr 2018/4356/OR.

md

Podobne artykuły

Kolejne

Kolejne "Kolorowe wakacje" na Matejki za nami

15 lip.
Nie ma wakacji bez donacji czyli kolejna akcja...

Nie ma wakacji bez donacji czyli kolejna akcja...

7 lip.
Wolontariacki #GaszynChallenge ze sporą dawką...

Wolontariacki #GaszynChallenge ze sporą dawką...

10 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama