sobota 17 listopada 2018

Grzegorza, Salomei, Walerii

reklama

100 kartek dla bohaterów na stulecie Niepodległej

100 kartek dla bohaterów na stulecie Niepodległej - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

Jedną z form uczczenia przez uczniów "Piątki" 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było zaangażowanie w akcję "BohaterON – włącz historię!".

Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek ze słowami podziękowania i życzeniami. Od trzech lat organizuje ją fundacja "Sensoria". Uczniowie, zgodnie z obchodzoną rocznicą, przy wsparciu nauczycieli historii napisali i wysłali aż 100 kartek do wybranych przez siebie uczestników powstania warszawskiego.

reklama

Udział w akcji jest wyrazem patriotyzmu młodego pokolenia Polaków, pamiętającego o tych, bez których Polska nie byłaby dziś naszą ojczyzną.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Mali Patrioci z Gminnego Przedszkola w Brudzewie

Mali Patrioci z Gminnego Przedszkola w Brudzewie

z wczoraj
SOSW: Obchody Święta Niepodległości

SOSW: Obchody Święta Niepodległości

14 list.
Medale na Niepodległość

Medale na Niepodległość

13 list.
komentarze wspiera Disqus

Redakcja portalu Turek.net.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.
Wysłanie formularza jest równoznaczne z akceptacją regulaminu potalu Turek.net.pl

reklama
reklama
reklama