piątek 26 kwietnia 2019

Marii, Marzeny, Ryszarda

reklama

100 kartek dla bohaterów na stulecie Niepodległej

100 kartek dla bohaterów na stulecie Niepodległej - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

Jedną z form uczczenia przez uczniów "Piątki" 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było zaangażowanie w akcję "BohaterON – włącz historię!".

Jest to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek ze słowami podziękowania i życzeniami. Od trzech lat organizuje ją fundacja "Sensoria". Uczniowie, zgodnie z obchodzoną rocznicą, przy wsparciu nauczycieli historii napisali i wysłali aż 100 kartek do wybranych przez siebie uczestników powstania warszawskiego.

reklama

Udział w akcji jest wyrazem patriotyzmu młodego pokolenia Polaków, pamiętającego o tych, bez których Polska nie byłaby dziś naszą ojczyzną.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

List do rodziców od nauczycieli Szkoły...

List do rodziców od nauczycieli Szkoły Podstawowej nr5

15 kw.
Wideo: Zapomniany bohater turkowskiej ziemi....

Wideo: Zapomniany bohater turkowskiej ziemi....

7 kw.
Uczeń z

Uczeń z "Czwórki" w gronie najlepszych w kraju

8 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama