środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Z radością dla Niepodległej...

Z radością dla Niepodległej... - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

Już od samego rana w piątek 9 listopada społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 rozpoczęła obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

O 9.00 w budynku przy ul. Broniewskiego odbyła się uroczysta akademia, przygotowana dla całej szkoły przez uczniów klasy IV „g”i nauczycielki – panią Elżbietę Pacześną, panią Agnieszkę Piąstkę, panią Anetę Janiak, podczas której wspólnie śpiewano pieśni patriotyczne, a także rozstrzygnięto konkurs na wiersz „100 myśli dla Niepodległej” i konkurs historyczny „Wybitne postacie XX-lecia międzywojennego”.

reklama

Kiedy starsi uczniowie brali udział w apelu, maluszki z klas pierwszych wyszły z wychowawcami na ulice naszego miasta, aby dzielić się swoją radością i biało-czerwonymi flagami z mieszkańcami Turku.

O 10.00 uczniowie klas 7 i należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu wyruszyli ze szkoły ze stumetrową narodową flagą, którą młodzież przygotowała pod kierunkiem pani Aleksandry Białas i pani Jolanty Kaczmarek. Widok biało-czerwonej w takich rozmiarach zachwycał mieszkańców miasta i małych przedszkolaków do których udali się nasi uczniowie.

W budynku szkoły na Os. Wyzwolenia akademia odbyła się przed godziną 11. Wszystkie działania były tak zsynchronizowane, aby w obu budynkach o godz. 11.11 wspólnym głosem wyśpiewać hymn dla Niepodległej. Dodatkowo uczniowie klas I-VI utworzyli żywą flagę.

reklama

Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie mogli dziś podziwiać przygotowane pod okiem nauczycieli wystawy i dekoracje patriotyczne, takie jak np. „Polskie drogi do niepodległości – cykl wystaw naściennych”; „Od rozbiorów do niepodległości”; „100 miast na 100 lat niepodległości”; „Godło okiem ucznia”; „Latawce dla Niepodległej”. Ponadto młodzież klas starszych opracowała „11 LISTOPADA – kartka z kalendarza”, którą otrzymają mieszkańcy Turku.

Swoim zaangażowaniem uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku pokazali, że dumni są z bycia Polakami.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w...

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w egzaminach....

7 lip.
Wakacje, wakacje czas zacząć!  W

Wakacje, wakacje czas zacząć! W "piątce" zakończyli...

29 czerw.
Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci...

Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i...

21 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama