piątek 05 czerwca 2020

Bonifacego, Kiry, Waltera

reklama

Turek: Renowacja sieci bez wykopów

Turek: Renowacja sieci bez wykopów - foto: materiał nadesłany
foto: materiał nadesłany 

Trwa renowacja kanalizacji deszczowej wzdłuż ulicy Armii Krajowej w Turku. Prace wykonywane są metodą bezwykopową i aby uniknąć problemów komunikacyjnych, prowadzone są w większości w godzinach nocnych. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku.

Prace rozpoczęły się na początku listopada tego roku. Prowadzone są na obszarze wysokiej i niskiej zabudowy w centrum miasta. Kanał deszczowy, który właśnie przechodzi renowację, wybudowany został z betonu w latach 60-tych ubiegłego wieku. Sprawę utrudnia fakt, że kanał umieszczony jest pod powierzchnią asfaltowej jezdni ulicy Armii Krajowej, gdzie poza nim, znajdują się jeszcze instalacje sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, ciepłowniczej, telekomunikacyjnej i energetycznej.

reklama

Renowację metodą bezwykopową z zastosowaniem technologii długiego rękawa epoksydowego przejdą rury kanalizacji deszczowej o średnicy Ø 300 mm, Ø 400 mm i Ø 500. W ramach inwestycji przeprowadzone zostaną m.in.: hydrodynamiczne czyszczenie kanalizacji z piasków, osadów i stwardniałych narostów; uszczelnienie bezpośrednich włączeń przykanalików do kanału i odnowienie studni rewizyjnych. A to wszystko pod kontrolą kamer, które zostaną umieszczone w rurach i dadzą obraz sieci przed i po renowacji.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. inwestycje wykonuje w zakresie własnym i przy pomocy specjalistycznej firmy zewnętrznej. Prace prowadzone będą do połowy grudnia 2018 r. Mają kosztować ok. 760.000 zł.

materiał nadesłany

Turek: Renowacja sieci bez wykopów - foto: materiał nadesłany

Podobne artykuły

Droga w Skarżynie-Kolonii w nowej odsłonie

Droga w Skarżynie-Kolonii w nowej odsłonie

z wczoraj
Ruszyła budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia

Ruszyła budowa drogi w sołectwie Skarżyn-Kolonia

19 maj.
Trwa budowa drogi gminnej na Terenie...

Trwa budowa drogi gminnej na Terenie Aktywizacji...

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama