czwartek 19 września 2019

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama
Wzorek

Turek: Dofinansowanie na ekologię

Turek: Dofinansowanie na ekologię
 

Wczoraj, 26 listopada 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego Burmistrz Romuald Antosik i Skarbnik Małgorzata Dziamara podpisali umowę na dofinansowanie do projektu "Jest fantastycznie żyć ekologicznie, czyli Zielono nam!". 

Kwota dofinansowania wynosi 167.904,00 zł, a łączna wartości projektu to 242.966,98 zł. Środki pochodzą z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

reklama

W ramach projektu zrealizowana zostanie interaktywna ścieżka edukacyjna EKO-rytarz. Ścieżka powstanie w wyremontowanym łączniku znajdującym się w budynku krytej pływalni. Elementy wyposażenia ścieżki to m.in.: eko-zagadki, gry mobilne, rower spinningowy z modułem prądotwórczym, edukacyjny panel żarówkowy i kiosk interaktywny. Za korzystanie z EKO-korytarza nie będą pobierane opłaty. Ścieżka będzie dedykowana dzieciom i osobom dorosłym, a z uwagi na jej mobilny charakter będzie można ją wykorzystywać podczas imprez plenerowych. Dodatkowo w ramach projektu powstanie EKO-stoisko Gminy Miejskiej Turek, w którym będą promowane eko-zachowania jak np. prawidłowa segregacja odpadów.

Projekt będzie realizowany do końca października 2019 r. 

źródło: miastoturek.pl

Podobne artykuły

Umowa na samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP...

Umowa na samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Kawęczyn

z wczoraj
Miasto z dofinansowaniem na budowę ulicy Witosa.

Miasto z dofinansowaniem na budowę ulicy Witosa.

4 wrz.
Przyjęto uchwałę dotyczącą usuwania azbestu.

Przyjęto uchwałę dotyczącą usuwania azbestu.

30 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama